Křest známky písně Kde domov můj?

Po 75ti létech naše pošta zařadila do emisního plánu vydání jedné, jediné známky na připomínku výročí prvého předvedení písně "Kde domov můj?" která v průběhu let nejenom že znárodněla, ale byla několikrát uzákoněna jako naše národní hymna.

To stoleté výročí nám připomínají známky s Mánesovým motivem. Na to letošní výročí budeme mít známku z dílny Bedřicha Housy, kterou si budeme moci do sbírek zařadit na Pamětním listě vydaném k slavnostnímu křtu této známky, s nalepenou touto známkou a otiskem příležitostného razítka. Pamětní list vznikl ze soutěže posluchačů Katedry výtvarné výchovy hradecké univerzity.

Křest bude v sobotu 17. října 2009 v rodné obci Františka Škroupa od 14 hod. v pamětní síni skladatele. Provede ho osobně autor známky. Od 11 hod. bude zde otevřena příležitostná poštovní přepážka která bude používat příležitostné razítko k tomuto výročí připravené.

Pro ty, kteří se nebudou moci křtu zúčastnit osobně, nabízíme následující službu. Když ve dnech 1. až 15. října 2009 na adresu "Klub filatelistů Hradec Králové, P.O.Box 200, 501 01, Hradec Králové 2. pošlou obálku vel. A5 se zpáteční adresou a přiloží 50,- korun na jeden Pamětní list., mohou si ho takto objednat. Listy budou číslované. Razítko se nebude jinde používat.

Karel Holoubek


Autor: Redakce | 18. 8. 2009

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář