Křest aršíku poštovních známek 'Chráněná fauna a flóra Krkonoš'

Česká pošta s.p. obvod Jičín
Krkonošské muzeum v Jilemnici
Klub filatelistů 05-41 v Jilemnici

si dovolují veškeré filatelistické i nefilatelistické veřejnosti sdělit, že dne 22. června 2005 od 10.00 hod uspořádají v prostorách Krkonošského muzea v Jilemnici slavnostní vítání – křest aršíku poštovních známek "Chráněná fauna a flóra Krkonoš".

Křest aršíku poštovních známek 'Chráněná fauna a flóra Krkonoš'


Protože jde o významný emisní počin, v podstatě první emisi věnovanou zcela výlučně nejvyšším českým horám, pozvali jsme na toto vítání významné zástupce Ministerstva informatiky ČR, České pošty s. p., Správy Krkonošského národního parku, Svazu českých filatelistů, zástupce místní správy a samosprávy, jakož i autory výtvarného a ryteckého řešení aršíku.

Příležitostná poštovní přepážka pošty Jilemnice bude v Krkonošském muzeu v provozu od 9.00 do 16.00 hod a bude po celou tuto dobu používat příležitostné razítko s odpovídajícím námětem. V prodeji bude i neoficiální příležitostná dopisnice CDV 64 s přítiskem připomínajícím výstavu ilustrační, známkové a grafické tvorby Jaromíra a Libuše Knotkových, která bude v Krkonošském muzeu v Jilemnici probíhat již od 6. května 2005 a právě v den 22. června 2005 bude ukončena. Přítisk na dopisnici (slepýš křehký a jaterník podléška) i námět příležitostného razítka (sýček obecný) jsou opět výtvarným dílem manželů Knotkových a námětově doplňují vydávaný aršík. Dopisnice bude přednostně v prodeji přímo na místě akce, případné písemné objednávky budou vyřízeny jen tehdy, nebude-li dopisnice vyprodána.

Křest aršíku poštovních známek 'Chráněná fauna a flóra Krkonoš'


Pořadatelé akce se vynasnaží, aby Česká pošta s.p. měla po celý den křtu aršíku v prodeji i dostatečné množství příležitostného aršíku včetně obálek prvního dne a analogických pohlednic.

V době od 14.00 do 15.00 hod proběhne v prostorách jilemnického muzea autogramiáda Jaromíra a Libuše Knotkových a Martina Srba, která bude pro všechny přítomné jedinečnou možností nechat si podepsat filatelistické i nefilatelistické materiály přímo od tvůrců aršíku. Všichni tři tvůrci aršíku se mj. autorsky podíleli i na vydání aršíku "Akvarijní ryby" z roku 2003, který na soutěži v Číně o "Nejhezčí nečínské známkové vydání světa roku 2003" získal prvenství.

Nemusíme zdůrazňovat, že na celou akci zveme srdečně nejen sběratele poštovních známek, ale i všechny příznivce výtvarného umění, Krkonoš a širokou nefilatelistickou veřejnost Jilemnicka i blízkého a dalekého okolí našim jilemnickým "Přijďte pobejť!"

V Jilemnici dne 20. března 2005

Ing. Miroslav Luštický, Česká pošta s.p. obvod Jičín
PaeDr. Jan Luštinec, Krkonošské muzeum v Jilemnici
Mgr. Slavomil Strnad, Klub filatelistů 05-41 v Jilemnici
bytem 513 01 Semily, Jižní 466/20, P.O. Box 55, tlf. 602 962 613

Autor: Slavomil Strnad | 21. 5. 2005

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223