Krásy naší vlasti - Klatovy

Datum vydání: 16. června 2010
Název emise: Krásy naší vlasti - Klatovy
Nominální hodnota: 12 Kč
Katalogové číslo: 637
Autor: Jan Maget
Rytec: Bohumil Šneider
Tiskové listy: á 8 ks známek
Rozměr obrázu známky: 26 x 40 mm
Druh tisku: čtyřbarevný ocelotisk z plochých desek v barvách žluté, zelené, červené, modré a černé

Krásy naší vlasti - Klatovy

Krásy naší vlasti - Klatovy

Námět známky:

Na známce jsou vyobrazeny věže, které patří k dominantám města Klatov. Jedná se o čtyři věže - Bílou a Černou věž, věž Jezuitského kostela Neposkvrněného početí Panny Marie a kostela sv. Ignáce. Na známce je také vyobrazen karafiát (tzv. klatovská odrůda).
Klatovy leží na Drnovém potoce, na mírném návrší obklopeném zalesněními kopci. Jsou vstupní branou západní Šumavy. Město založil v letech 1262 - 1273 král Přemysl Otakar II. Bylo oporou husitství a během třicetileté války velmi strádalo. Ve středu města se mísí moderní architektura s historickou. Jsou zde zastoupeny slohy jako gotika, renesance, baroko i empír. Symbolem města je renesanční radnice s pozdně gotickou Černou věží. V Klatovech se nachází jezuitská barokní lékárna U bílého jednorožce, která je zapsána na soupisu vědeckotechnických památek UNESCO. Pod jezuitským kostelem Neposkvrněného početí Panny Marie a sv. Ignáce se nachází katakomby s mumiemi. Město proslulo také díky "klatovským karafiátům", které jsou zde šlechtěny již od roku 1813.
(zdroj www.cpost.cz)

FDC – obálka prvního dne vydání:

Se známkou je vydávána obálka prvního dne vydání a příležitostné razítko. Na obálce je stylisticky vyobrazena část historické lékárny U bílého jednorožce, obálka je tištěna ocelotiskem z plochy v barvě černé.
(zdroj www.cpost.cz)

Krásy naší vlasti - Klatovy

Krásy naší vlasti - Klatovy

Krásy naší vlasti - Klatovy

Poznámka redakce:

určitě jste si všimli nového způsobu zveřejňování novinek. Naší snahou je mít co nejrozsáhlejší informace a obrázky všeho dostupného filatelistického materiálu. Dejte nám vědět, jak se Vám nové články o novinkách zamlouvají.

Novinky za nominál:

nově v našem eshopu nabízíme nové poštovní známky ČR za nominál. Tuto konkrétní známku zakoupíte zde na tomto odkazu.

PL - Krásy naší vlasti - Klatovy - 8x12 Kč - č. 637 - za nominál.

Autor: Zdeněk Jindra | 15. 6. 2010

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223