Kouzlo skartu

Vždy jsem snil o tom, že někdy objevím vzácnou známku. Proto rád sháním a kupuji netříděný skart. V dnešní době je skart vzácným a nedostatkovým zbožím a už vůbec ten netříděný.

Bohužel se mi tento sen nesplnil, ale určitě jsem hromadu středně vzácných známek z těchto skartů získal a tak času, který prohrabávání a třídění skartu věnuji, nelituji. Získal jsem mnoho deskových vad a i spoustu zajímavých známek.

Můžu zmínit jeden poklad, který jsem asi před rokem objevil. Byl to chybotisk Antonína Novotného s katalogovým číslem 1091x. Chybotisk se od pravé známky odlišuje rozdíly v papíru, v barvě obrazu a v použitém lepu. Když nově koupený skart třídím a prohlížím, jsem celý vtažen do tohoto kouzla a nadšení z nového možného objevu.

Skartu už jsem zakoupil opravdu hodně a mám plno krabic tohoto materiálu. Nejvíce mě baví z tohoto skartu vytvořit základ pro sbírku třeba ČSR II nebo ČR. Dávat dohromady série je sice pracné, ale zajímavé.

Co se týče objevů vzácných známek věřte, že i v dnešní době se ve skartu dá hodně objevit a je vhodný nejen pro sběratele se zaměřením na specializaci, ale i pro začátečníky pro vytvoření nejlevnější sbírky, jakou můžete vlastní silou získat.

Pro nadšence jsme připravili skart poštovních známek z nabídky Eshop.infofila.cz.

Autor: Zdeněk Jindra | 8. 5. 2003

Komentáře

Bez názvu

skart

Cena skartu

Skart

prodám poštovní skart

Přidat komentář  | Zobrazit komentáře


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223