Kouzlo Hradčan

Hradčany jsou jednoznačně mou nejoblíbenější emisí a to nejen díky tomu, že byly první československou známkou, ale i díky bohatým možnostem pro specializaci. Mají i nádherné barevné odstíny, což musí každého filatelistu přitahovat.

Jelikož o Hradčanech se dá psát věčně, je to totiž emise, která je co do oblíbenosti mezi sběrateli snad na maximu, věřím, že Vás toto zamyšlení přiláká k Hradčanům ještě více. Možná, že jejich kouzlo je v tom, že se jedná o první známky demokratického Československa, ale spíše i tím, že je v nich skryto něco, co každého sběratele specialistu láká. Kouzlo Hradčan je v tom velkém množství barevných odstínů až po mnoho typů a deskových vad.

Sice jsme o Hradčanech vydali již několik článků, ale jsou tak oblíbené a nádherné, že si jich zaslouží mnohem více. Namátkou články vyjmenuji. Brzké použití emise Hradčany, Hradčany - první známková emise svobodného Československa, Hradčany 500 h - Typy bezpříčkové?, Náchodský nález: Unikátní stejnosměrné svislé meziarší Hradčany I-IV., První československé poštovní známky. A v budoucnosti těchto článků o Hradčanech bude na infofila.cz určitě přibývat. Velmi Vám musím doporučit stránky www.philashop.cz, na kterých naleznete sekci Hradčany a musím uznale smeknout klobouk. Stránky jsou velice dobře provedené a obsahují mnoho zajímavostí a spousty ilustračních obrázků.

Kouzelný svět Hradčan je plný možností pro specialisty a věřím, že naši sběratelé jim budou stále věnovat tolik času jako doposud. Hradčany si tu pozornost zaslouží!

Autor: Zdeněk Jindra | 7. 5. 2003

Komentáře

Knihtisk

Hradcany

Přidat komentář  | Zobrazit komentáře

Související články


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223