Kouzlo celistvostí z 19. století – 3. pokračování

Datum vydání: 9. 3. 2018


Dnes bych se chtěl zastavit u jedné celistvosti, která byla přepravována ze Střední Ameriky do Německa na přelomu let 1898/1899. Zásilka byla odeslána 24. listopadu 1898 z města León (República Mayor de Centroamérica). Do Evropy byla přepravována francouzským poštovním parníkem – viz.osmihranné razítko poštovního kurzu COLON-BORDEAUX L.D.N°3 francouzské námořní pošty. Linka byla vedena z přístavu Colón (na karibském pobřeží Panamy) do francouzského Bordeaux. Námořní pošta převzala dopis 21. prosince 1998. Dopis byl v místě adresáta dne 17.ledna 1899 – viz. příchozí razítko německého poštovního úřadu REICHENBACH (VOGTL).

Francouzské námořní pošty byly zavedeny v první polovině 19. století a přetrvaly do poloviny 20. století. Jedná se o zajímavou a bohatou kapitolu francouzské poštovní historie.

Závěrem si nemohu odpustit poznámku k místu odesilatele. Týká se to města León (República Mayor de Centroamérica). Jednalo se o státní útvar República Mayor de Centroamérica (Velká Republika Střední Ameriky), který existoval v letech 1896-1898 jako konfederace republik Nikaragua, Salvador a Honduras.
Autor: Jaroslav Tomandl
tomandl@centrum.cz

Vytištěno ze serveru https://www.infofila.cz