Kosmos 3/2003: Postřehy z veletrhu Sběratel

Ve dnech 12. - 15. září se konal další ročník setkání příznivců (nejen) filatelie v rámci veletrhu Sběratel. Přináším pár osobních postřehů z této akce. Oproti minulým ročníkům přibylo stánků a filatelie jasně dominovala nad ostatními sběratelskými obory.

Z bohaté nabídky obchodníků na jednotlivých stáncích jsem si však vybral pouze novinky, uvítal jsem zejména prvně se prezentující stánek ukrajinské pošty. Setkal jsem se s dalšími třemi kolegy z naší sekce, a také ti mi potvrdili, že příliš neodlehčili svým peněženkám. Nevím, jak je to možné, ale materiály s naší tematikou prostě nejsou k sehnání. Kladu si otázku, zda je to dobře. Hned si odpovídám: Pro sběratele, který již něco má doma ve svých zásobnících a krabicích to dobře asi je, protože se opět přesvědčí, že "všechno má". Na druhou stranu si říkám, že kdybych chtěl právě dnes začít sbírat téma kosmos, tak (podle mého) nemám šanci vidět natož pak získat ani "běžné" věci, např. prošlé obálky s příležitostnými razítky. Po chvilkovém filozofování ale jasně zvítězil názor, že právě trpělivé hledání (a radost z nacházení), dopisování s kolegy a výměna tvoří to pravé kouzlo sběratelství.

Letošní novinkou byla výstava jednorámových exponátů, kterou zajišťoval SČF. Bylo vystaveno 17 exponátů, z toho dva kosmické. Díky úsilí kolegy Veselého mohl divák navštívit prostřednictvím celistvostí kosmické pošty palubu stanice Saljut, Mir a ISS. Za oba své exponáty obdržel ohodnocení "stříbrná" a to se ziskem 2x 71 bodů. Jistě také Vaším jménem: gratulujeme! Mezi námětovými exponáty dosáhl na zlatou medaili (91 bodů) p.Horák za exponát Bezpečné silnice. K výstavce jsem se vícekrát vrátil, a vždy mě poněkud překvapil nezájem návštěvníků o tuto novinku. Snad to bylo v dalších dnech lepší...

Již se těším, že opět za rok otestuji spolu s dalšími členy našeho KF kvalitu železničního koridoru při další cestě na Sběratele.

Převzato z informačního bulletinu sekce Kosmos

Autor: Petr Fencl | 15. 10. 2003

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223