Karlovy Vary patřily od 24. do 27. srpna filatelistům

Nejenom filmovými festivaly a proslulými lázeňskými domy jsou známé Karlovy Vary. Letos již potřetí (v Karlových Varech podruhé) se zde konala regionální filatelistická výstava Euregia Egrensis. Tento euroregion uprostřed Evropy tvoří Karlovarský kraj ČR a tři spolkové země Německa; Bavorsko, Sasko a Durynsko.

Karlovy Vary patřily od 24. do 27. srpna filatelistům

Spolupráce a přátelské vztahy tohoto euroregionu se postupně rozvíjí v různých oblastech. Filatelisté to letos potvrdili již potřetí. Organizací této výstavy se opět ujali zkušení filatelisté z KF 03-14 Karlovy Vary v čele s Františkem Lněničkou. Kdo se výstavy zúčastnil osobně, může potvrdit, že výstava byla zajištěna na vysoké úrovni po všech stránkách. Prostor letos dostali nejen vystavovatelé v tradičních třídách (Národní výstava), ale i vystavovatelé experimentální třídy jednorámových exponátů a také prvovystavovatelé (Premiéra). Mohla být tedy tato výstava díky tomuto charakteru uspořádání pojmenována i jako výstava mezistátní.

Výstava se konala v prostorách hotelu Thermál, jako i filatelistická burza, která výstavu doprovázela. V předsálí hlavního výstavního prostoru byla po dobu výstavy zřízena příležitostná poštovní přepážka, kde si zájemci mohli koupit filatelistický materiál a současně nechat orazit své zásilky příležitostným poštovním razítkem. K dispozici byla také příležitostná R-nálepka. Tuto výstavu doprovázely další akce. V sobotu se sešlo předsednictvo SČF na svém třetím jednání, aby projednalo a schválilo potřebné materiály. V pátek se uskutečnilo setkání členů Společnosti sběratelů československých známek. Mimo jiné zde bylo k dispozici třetí číslo jejich oblíbeného Zpravodaje, který bude nyní rozeslán těm, kterým se na toto setkání nepodařilo dostavit. V sobotu také jednal přípravný výbor Světové výstavy Praga 2008.

Karlovy Vary patřily od 24. do 27. srpna filatelistům

Radost udělali organizátoři také všem těm, kteří mají vztah k umění a známkové tvorbě především. Konala se autogramiáda našich tvůrců návrhů i rytin známek. K této příležitosti připravili organizátoři pamětní listy.

Autogramiády se mimo jiné zúčastnili: paní Svobodová a pánové Housa, Knotek, Srb a Tvrdoň. Tito si po autogramiádě se zájmem prohlédli některé exponáty, které byly zaměřeny na známkovou tvorbu. Na obrázku pan Bedřich Housa, který letos slaví své osmdesáté narozeniny. K jeho jubileu vyjde pěkný článek v příštím Zpravodaji.

Karlovy Vary patřily od 24. do 27. srpna filatelistům

Každý vystavovatel obdržel od organizačního výboru pamětní medaili, které zajistila porcelánka v Chodově, přítomní vystavovatelé také upomínkový předmět – lázeňský pohárek s logem výstavy. Vystavovatelé hodnocených exponátů navíc obdrželi diplomy na medaile dle dosažených bodů a překrásné věcné ceny – Karlovarský porcelán a další hodnotné upomínkové předměty. V sobotu večer se konalo slavnostní předávání cen – Palmáre. S výsledky úspěchů našich členů budete seznámeni podrobně ve Zpravodaji. Kdo bude mít zájem o toto čtvrté číslo, může si o něj napsat, aniž by byl předplatitelem Zpravodaje. Číslo stojí 50 Kč a bude opět obsahovat spoustu užitečných informací.

Autor: Josef Fronc | 30. 8. 2006

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223