Jiří Dvořák - čestný člen KMF 56-83 F. H. Znojmo

Je to neuvěřitelné, jak ten čas letí. Když v roce 1990 začal Jirka KMF navštěvovat, bylo mu 8 let a byl žákem 3. třídy ZŠ. Nyní je mu o 15 let víc a úspěšně studuje VUT, fakultu podnikatelskou, v Brně.

A poněvadž dosáhl věku, kdy se z mladého filatelisty stává filatelista dospělý, sešli jsme se na začátku února v DDM Znojmo, kam nás oba paní ředitelka pozvala na přátelské posezení. A tak jsme si společně popovídali o tom, jak jde život, popíjeli čaj a paní ředitelka předala Jirkovi za jeho poctivou práci a vzornou reprezentaci DDM velice zajímavou knihu VŠECHNO O ZEMI. Já jsem mu za filatelisty předal čestný diplom. No a nakonec jedna zajímavost: Jirka je sice od 1. 1. 2005 již členem mateřského KF 06-24 J. Švengsbíra ve Znojmě, (a také nejmladším) ale bude veden i nadále v DDM jako čestný člen KMF - a bude můj externí asistent.

Při posezení jsem také připomněl Jirkův filatelistický životopis. A ten je opravdu za tak krátkou dobu velmi bohatý: v KMF pracoval 15 let. 10x se zúčastnil FO - a vždy se probojoval do finále (z toho sedmkrát byl ve své kategorii první). Vystavoval poprvé v r. 1995 na výstavě PRVOBRNO 95 exponát AUTOMOBIL (VS). V roce 2000 poprvé vystavil svůj exponát FILTEST (PZ) a ten vylepšuje a vystavuje ve třídě literatury dodnes. Celkem ho vystavil již desetkrát. Jeho exponát bylo vidět i na dvou světových výstavách: HAFNIA 01 (B) a ESPAŇA 02 (VS). Neměl to nikdy lehké, ve třídě literatury mládežnická kategorie neexistuje. Takže vystavoval s dospělými filatelisty. Třikrát byl členem delegace ČR na evropských setkáních mládeže - v Německu, Finsku a Polsku. V roce 2002 byl kooptován do JKM SČF v Brně. Momentálně pracuje ve filatelistickém odboru Evropské výstavy poštovních známek BRNO 2005 a je na ní správcem počítačové sítě. Možná jsem si na něco nevzpomněl, ale to není podstatné. Vždyť Jirka má svůj "filatelistický" život teprve před sebou.

Jiří Dvořák - čestný člen KMF 56-83 F. H.  Znojmo


Přeji Jirkovi v jeho osobním životě mnoho pracovních úspěchů a k tomu hodně zdraví a osobní pohody. Ať ho toto moje přání provází celým životem. A k tomu ať mu pomáhá i náš společný koníček - filatelie!

Dušek Stanislav, vedoucí KMF 56-83 F. H. Znojmo.
Jiří Dvořák - poděkování redakce Mladého sběratele

Je pravdou, že Jiří Dvořák je nadějným mladým filatelistou, který má před sebou ještě spousty let aktivního filatelistického života. Je velice pracovitý, i když má hodně studijních povinností, což jsou léta většinou filatelistického odpočinku. Jeho internetové stránky http://kmf.wz.cz/ jsou hezky provedené a zároveň informační. O KMF Znojmo se tam dozvíte opravdu spousty informací.

Tímto bych rád za celou redakci Mladého sběratele poděkoval za jeho velmi důležitou práci, protože jsme si vědomi, co času toto všechno stojí a věříme, že internetových stránek KMF bude přibývat. Jirko, děkujeme a přejeme mnoho hezkých filatelistických zážitků.

Zdeněk Jindra

Autor: Redakce | 6. 3. 2005

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223