Jedlé houby - známkový sešitek

Datum vydání: 20. června 2018
Název emise: Jedlé houby - sešitek
Nominální hodnota: 190 Kč
Katalogové číslo: VZS26
Výtvarný návrh: Libuše a Jaromír Knotkovi
Tiskové listy: á 5 x 2 ks různých výplatních známek ve formě celoplošných samolepek s oddělením formou průseku. Na vnější straně sešitku jsou vyobrazeny jedlé houby, motivy žaludů a lesních jahod doplněné o texty, čárový kód a logo České pošty, s.p.; vnitřní stranu sešitku se známkami doplňuje krátký text, grafický motiv a hologram, který slouží jako ochranný prvek.
Rozměr obrázu známky: 92 x 84
Druh tisku: plnobarevný ofset

Jedlé houby - známkový sešitek

Jedlé houby - známkový sešitek

Námět známky:

0984 - křemenáč březový

Křemenáč březový roste od května do října, v listnatých a smíšených lesích, ale i v remízkách, na mezích podél cest, vždy pod břízami. Křemenáč březový je výborná a všeobecně ceněná jedlá houba.

0985 - muchomůrka růžovka

Muchomůrka růžovka vyrůstá hojně v červnu až listopadu v listnatých, smíšených i jehličnatých lesích, v parcích a alejích, od nížin až vysoko do hor. Muchomůrka růžovka je za syrova jedovatá – obsahuje hemolysin, který rozkládá červené krvinky. Hemolysin je termolabilní, při tepelné úpravě se ničí. Tepelně zpracovaná růžovka má výtečnou chuť, hodí se k nejrůznějším kuchyňským úpravám.
(zdroj www.cpost.cz)

Poznámka redakce:

určitě jste si všimli nového způsobu zveřejňování novinek. Naší snahou je mít co nejrozsáhlejší informace a obrázky všeho dostupného filatelistického materiálu. Dejte nám vědět, jak se Vám nové články o novinkách zamlouvají.

Novinky za nominál:

nově v našem eshopu nabízíme nové poštovní známky ČR za nominál. Tuto konkrétní známku zakoupíte zde na tomto odkazu.

Autor: Zdeněk Jindra | 26. 6. 2018

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223