Jára Cimrman - vlastní známka kruhová Z - vzor

Datum vydání: 26. listopadu 2014
Název emise: Vlastní známka kruhová Z - vzor - Jára Cimrman
Nominální hodnota: 30 Kč
Katalogové číslo: 830
Výtvarný návrh Jaroslav a Michal Weigelovi; grafická úprava typografie: Petr Foltera
Tiskové listy:á 25 ks samolepících kruhových známek; TL má velikost formátu A4 = 210 x 297 mm. Tento TL je rozdělen na hlavní informační pole, pole pro standardní označení TL a pole pro Vlastní známky.
Rozměr obrázu známky: neuvedeno
Druh tisku: plnobarevný ofset, tisk: PTC Praha a.s.

Jára Cimrman - vlastní známka kruhová Z - vzor

Námět známky:

Jedna z možných podob Járy Cimrmana – vynálezce kruhové známky

Rozměr známek:
kruhová známka má průměr 35 mm a kromě vlastní obrazové části obsahuje tzv. povinné pole s názvem státu, písmenovou hodnotou známky a mikrolinkou s textem „ČESKÁ POŠTA • VLASTNÍ ZNÁMKA“. Jednotlivé Vlastní známky (VZ) jsou odděleny speciálním zoubkovaným násekem, který je na čtyřech místech okraje známky doplněn o unikátní atypickou modifikaci, sloužící jako bezpečnostní prvek. Známky na TL jsou mezi zoubkovaným násekem odděleny průsekovou perforací pro jejich jednodušší možnost vytržení z TL.

Informační pole TL:
V hlavním informačním poli zákazníka (zadavatele) je u úvodního vydání Vlastní známky České pošty, s.p. na levé straně TL textové pole s fiktivním příběhem „Jára Cimrman – vynálezce kruhové známky“

Pole pro Vlastní známky:
U úvodního vydání Vlastní známky je 25 stejných obrazů známek, různě natočených. U zákaznických objednávek může být max. 25 různých obrazů známek na jednom TL.

Pole pro standardní označení TL:
U úvodního vydání Vlastní známky – vzoru obsahuje:
Bezpečnostní prvek – hologram s motivem ČP, název TL – „Vlastní známka (vzor): Jára Cimrman „Z“, www.ceskaposta.cz a text „VZ VZOR“. U zákaznických objednávek bude pole obsahovat bezpečnostní prvek – hologram s motivem ČP, název TL (stanoví zákazník, pokud tak neučiní, doplní název Česká pošta), www.ceskaposta.cz a text „VZ VZOR“ bude nahrazen 8 alfanumerickými znaky, z nichž první dva alfabetické znaky budou označovat iniciály produktu (VZ = Vlastní známka), další 2 alfabetické znaky budou označovat iniciály úpravy vydání (TL = tiskový list) a další 4 numerické znaky budou tvořeny pořadovým číslem objednávky.
(zdroj www.cpost.cz)

Poznámka redakce:

určitě jste si všimli nového způsobu zveřejňování novinek. Naší snahou je mít co nejrozsáhlejší informace a obrázky všeho dostupného filatelistického materiálu. Dejte nám vědět, jak se Vám nové články o novinkách zamlouvají.

Novinky za nominál:

nově v našem eshopu nabízíme nové poštovní známky ČR za nominál. Tuto konkrétní známku zakoupíte zde na tomto odkazu.

Autor: Zdeněk Jindra | 25. 11. 2014

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223