Jak si stáhnout multimediální katalog WP 2003 ČR

Tento příspěvek vám poradí jak postupovat při stahování čerstvě vydaného multimediálního katalogu World Philately 2003 ČR.

V článku World Philately 2003 - katalog ČR (1993-2003) zdarma jste se mohli dozvědět o tom že byl právě vydán nový katalog ČR k downloadu zdarma na těchto stránkách. Jak, ale postupovat a jak si správně katalog stáhnout jsme vám nesdělili. Myslím si že někteří čtenáři, kteří mají o katalog zájem, ale nemají mnoho zkušeností s počítačem tento jednoduchý návod na stáhnutí katalogu uvítají.

Takže začnu od začátku. Pokud nemáte nainstalovaný program WinZip můžete si ho stáhnout na http://www.winzip.com/. Nebo případně zakoupit na nějakém CD, které jsou přílohou snad všech časopisů o počítačích. Doporučuji PC World nebo CHIP. Instalace programu WinZip je jednoduchá a měl by jí zvládnout každy kdo trošku již s počítačem pracuje. Pokud, ale budete mít nějaký problém popište ho v komentáři k tomuto článku a my vám rádi poradíme.

Teď se vrátíme ktomu jak si katalog stáhnout. Katalog je umístěný v naší rubrice Download, ale můžete kliknout přímo zde na http://www.infofila.cz/new/wp2003.php kde se vám objeví dotazník internetového magazínu Infofila.cz. Ten stači jen vyplnit a odeslat stiskem tlačítka odešli. Již Vám nic nebrání si katalog stáhnout. Kliknutím na katalog si můžete stahnout zde, což je červený text.

Po kliknutí na tento text se vám objeví dotaz co chcete se souborem provést. Máte na výběr buď otevřít tento soubor z aktuálního umístění což nedoporučujeme a zde také nastalo hodně problémů se zájemci o katalog, kteří nám psali že jim to nefunguje, ale zvolit položku uložit tento soubor na disk a potvrdit stiskem OK. Pak zvolíte kam chcete soubor uložit na svém vlastním HDD. Zde již probíhá samotné stahování katalogu. Katalog má něco kolem 4,5 Mb takže záleží na tom jak rychlé připojení maté takže prosíme o trpělivost dokud se katalog opravdu nestáhne což vám počítač sám ohlásí. Pokud máte klasické modemové připojení stahuje se něco kolem 15 minut. Věřím že se vám katalog bude líbit a již vám nic nebrání si ho stáhnout. Pokud i teď si nebudete vědět rady popište problém a já vám rád porádím.

Autor: Zdeněk Jindra | 11. 8. 2003

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář

Související články


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223