Internet jako nejvhodnější medium pro znovuvzkříšení časopisu Mladý filatelista?

Mladý filatelista je časopis, který není třeba filatelistům u nás představovat. Legendární časopis pro mladé filatelisty vychoval několik generací filatelistů. Vychoval i tuto generaci dnešních třicátníků, ale mladá generace filatelistů již možnost, aby se jim časopis dostal do ruky, nemá. Bohužel již neexistuje. Sice se občas objevuje jako několikastránková příloha časopisu Filatelie, ale upřímně řečeno to není jako dříve, kdy nad stránkami Mladého filatelisty vyrůstali takoví filatelisté jako třeba dnešní majitel časopisu Filatelie p. František Beneš. Jistě každý tohoto zkušeného znalce zná a ví, o koho se jedná. I on vyrůstal nad stránkami Mladého filatelisty. Určitě k tomuto časopisu chová jako řada filatelistů jistou nostalgii. Možná že i proto se pokusil Mladého filatelistu alespoň jako přílohu časopisu Filatelie znovuvzkřísit.

Bohužel to je asi velké sousto. Není to nic jednoduchého. Pokud by se měl vydávat stejně jako dříve v tištěné samostatné podobě, byl by to časopis nejspíše ztrátový. Proto si myslím, že nejvhodnější medium pro obnovení časopisu Mladý filatelista je internet. Mládež má k němu prakticky nejblíže a co je hlavní finanční náklady na provoz tohoto magazínu by byly minimální.

A co je hlavní - pomocí internetu můžeme přilákat novou mládež do našich prořídlých řad. Nevěříte? Měli byste, protože náš internetový magazín je toho velkým důkazem. Během roku na náš magazín zavítala spousta mladých filatelistů, kteří nejsou členy žádného kroužku mládežníků a my jsme je obratem odkázali na sekretariát SČF, kde už jim poradili, do jakých kroužků se přihlásit.

Sice u nás existuje rubrika Mladá filatelie, ale věřím, že naše stránky by byly vhodné k založení internetové verze časopisu Mladý filatelista. Pokud získáme svolení převzít některé starší články nebo získáme ochotné autory, kteří by pro magazín přispívali, věřím, že nic nebrání tomu vzkřísit Mladého filatelistu!

Autor: Zdeněk Jindra | 26. 8. 2003

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223