Informace o veletrhu Sběratel

Kudy a jak na veletrh Sběratel

Veškeré informace jak se pohodlně dostat na výstaviště v Praze 9 - Letňanech, kde se koná od 3. do 5.září veletrh Sběratel, najdete teď tady:
Adresa Výstaviště PVA Letňany: Beranových 667, 199 00 Praha 9 – Letňany, GPS: 50°7´46.54"N,14°30´51.48"E .
Pro veřejnost je veletrh otevřen ve čtvrtek 3. a pátek 4. září od 10 do 18 hodin, v sobotu 5.září od 10 do 16 hodin. Jednodenní vstupné je za 80 Kč, permanentka na všechny dny stojí 200 Kč. V předprodejích vstupenky nejsou. Mládež do 18 let a ženy mají na veletrh bezplatný vstup. Parking pro návštěvníky uvnitř veletržního areálu stojí 100 Kč na celý den.
Na akci bude návštěvníkům k dispozici zdarma katalog s podrobným plánkem a údaji o vystavovatelích. Katalog je možné si od 24.srpna vyzvednout na adrese pořadatele v Opletalově ul. 55 na Praze 1. Veletrh se koná pod záštitou ministryně školství, mládeže a tělovýchovy ČR Miroslavy Kopicové a za odborné garance České numismatické společnosti, Svazu českých filatelistů a České pošty. Návštěvníci si mohou na veletrhu nechat zdarma ocenit sběratelské předměty či sbírky – poštovní známky, mince, bankovky, řády, telefonní karty, minerály, drahé kameny i další.

Informace o veletrhu Sběratel


Program akcí na veletrhu

* každý den: výstava Mince přemyslovských panovníků pořádaná Českou numismatickou společností, výstava filatelistických unikátů Ludvíka Pytlíčka, výstava ambigramů výtvarníka Oldřicha Pošmurného, výstava sbírek členů Klubu sběratelů kuriozit a sanitní vůz Praga ze sbírky L.Příhody, výstavka známek a akcií Planet Hollywood s originálním podpisem guvernéra Arnolda Schwarzeneggera.
* každý den možnost bezplatného ocenění sbírek a sběratelských předmětů na stáncích Svazu českých filatelistů (poštovní známky), České numismatické společnosti (mince a bankovky, řády), Mineral & Gem Collection (minerály a drahé kameny), Luboše Slezáka (telefonní karty) a Klubu sběratelů kuriozit.
* každý den příležitostné razítko a dopisnice k veletrhu v expozici České pošty a možnost zhotovení soukromých přítisků k poštovním známkám na stánku České pošty – Postfily, kalendáříky k veletrhu v Klubu sběratelů kuriozit a na stánku Yevgeniye Nikiforova z Ruska, čínská dopisnice k veletrhu na stánku Xu Wei, razítka, dopisnice a obálky na stáncích šestnácti poštovních správ.
* pátek 14.00: autogramiáda osobností
* sobota celý den: Den OSN – příležitostné razítko v expozici České pošty
* sobota 12.00: vyhlášení nejhezčí medaile za rok 2008

Volte Sběratele

Veletrh Sběratel se koná měsíc před mimořádnými parlamentními volbami v České republice. Proto pořadatelé zvolili k propagaci akce na návštěvníky netradiční formu a „přispěli“ tak k předvolební kampani: Volte Sběratele – hlásají v českém hlavním městě Praze billboardy. Volte Sběratele – naléhají nasvětlené megaboardy na Jižní spojce. Volte Sběratele – lákají reklamy ve vagonech metra trasy C a v tramvajích. Po celé republice se se stejným heslem a motivem objevilo na šest tisíc plakátů, ve sběratelských prodejnách jsou k dispozici prospekty. Volte tedy Sběratele, a přijďte ve dnech 3. až 5.září na veletrh! Poznámka: Máte-li o plakát zájem, napište pořadatelům. Viz: http://www.sberatel.info/cs/sberatelske-darky.html .

Informace o veletrhu Sběratel


Nakupujte za již neexistující peníze

Stejně jako vloni bude i letos na veletrhu možné platit všemi měnami světa. Na stánku č.520 v sekci numismatiky budete moci zaplatit svou útratu ve všech existujících a rovněž tak v některých zaniklých měnách celého světa! K placení tak bude možné použít podle aktuálního kurzovního lístku více než 200 různých i exotických měn a také všechny zaniklé evropské měny, které před časem nahradilo euro. Ve většině případů budou akceptovány rovněž platné mince z celého světa.

Česká pošta na Sběrateli

Česká pošta bude mít na veletrhu první den v prodeji nové aršíky s datem vydání 2.září: Aršík „České Středohoří – třetihorní vulkanická krajina“ s jednou známkou v nominální hodnotě 43 Kč, který podle výtvarného návrhu Adolfa Absolona vyryl Martin Srb, a příležitostný aršík „Ochrana přírody – Křivoklátsko biosferická rezervace UNESCO“ se 4 známkami a 4 kupony v nominální hodnotě 53 Kč. Aršík, který je vytištěn v nákladu 80 tisíc kusů, výtvarně navrhli manželé Libuše a Jaromír Knotkovi a opět vyryl Martin Srb. Více na:
http://www.cpost.cz/cz/filatelie/znamky-a-celiny/
aktualni-emise/default.php

Klub sběratelů kuriozit opět aktivní

Klub sběratelů kuriozit, který dosud nechyběl ani na jednom ročníku veletrhu, připravil pro návštěvníky několik lahůdek ze sbírek svých členů. Automobily Praga pravidelně vystavuje Emil Příhoda. Letos přijede na Sběratele se sanitním vozem – samozřejmě značky Praga. Sanitní vůz je postaven na podvozku Praga Lady z roku 1939, čtyřválec o obsahu 1660 cm3, rychlost 100 km. Jednalo se o první sanitní automobil, který splňoval normu, podle které měl ležící pacient k dispozici lůžko o délce 2 metry. Vůz se vyráběl pro celou Československou republiku, kde byl prakticky jediným typem sanitního vozu. Ve zdravotnictví i armádě byl používán až do roku 1960.
V expozici klubu rovněž najdete výstavu čepelkových obalů, staré pohlednice ze začátku 20.století, hrací žetony z kasin v Las Vegas a figurky prasátek z celého světa. Pro velký úspěch budou po roce vystaveny další ukázky z historie československého filmu do roku 1948 z muzea Milana Wolfa. Ve 14 hodin v pátek 4.září začne na veletrhu autogramiáda významných osobností. Účast zatím přislíbili spisovatel Ludvík Vaculík, básník Jan Vodňanský a písničkář Jiří Dědeček. S dalšími osobnostmi klub i pořadatelé veletrhu jednají.

Autor: Jindřich Jirásek | 17. 8. 2009

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223