Infofila.cz - osmiměsíční magazín pro filatelisty

Jelikož je on-line magazín Infofila.cz spuštěný od 14. 10. 2002, je nám 14. 6. 2003 osm měsíců.

Osm měsíců jistě není dlouhá doba. Některé magazíny a webové stránky slaví již několik let od založení, ale já bych se rád zamyslel nad tím, co jsme za těch osm měsíců dokázali a co bychom Vám naopak ještě rádi přinesli. Rovněž bych Vám rád položil závěrem několik otázek, na které bych chtěl znát Váš názor.

Za oněch osm měsíců se nám podařilo něco, co po právu můžeme nazvat veledílem, protože jsme již vydali něco kolem 250 článků a když si představíte, že bychom vycházeli v tištěné podobě a jako měsíčník, vyšlo by vám něco přes 31 článků na jedno číslo. Proto si myslím, že jsme Vám předložili e-magazín o filatelii, který se může srovnávat i s těmi tištěnými, jako jsou třeba velmi odborné a pro filatelisty nepostradatelné časopisy jako například Filatelie nebo Merkur-Revue.

Nechci nijak srovnávat náš a jejich obsah. Náš obsah je zatím v začátcích a většinou volnější a lehce nádechové články převládají nad těmi odbornými, ale i tak jsme určitě dokázali cosi, co je pro filatelii přínosem.

Jistě máme velkou výhodu, že jsme informačně aktuálnější a rychlejší, ale to je vlastně výhodou internetu samotného. Kdyby vycházela Infofila v tištěné podobě, určitě by se tak rychlým tempem nedostala do povědomí čtenářů jako ta naše on-line tvář.

Ve vydávání článků samozřejmě budeme rádi pokračovat. Velmi nás těší, že se k nám vrací stálí čtenáři, a to pravidelně a s nedočkavostí, co nového Vám v daný den přinášíme. Jaký příspěvek jsme Vám připravili a co nového se děje ve světě filatelie. Všem, kdo se o vydávání on-line magazínu Infofila starají, patří velký dík. Bez nich by Infofila.cz byla jen portálem nebo rozcestníkem a obsahově bezvýznamným webem. Náš cíl byl určitě splněn. Stali jsme se něčím, čemu můžeme říkat informační magazín a za tento název se určitě nemusíme stydět. Jen si chvilku času udělejte a projděte si několik článečků, které jsme pro Vás vydali. Co zjistíte a jak na Vás obsah zapůsobil? To je první otázka, na kterou bych se rád čtenářů optal. Zdá se Vám, že ještě něco schází? Máte nějaké výhrady či názory k obsahu? Nebojte se a klidně nám je do komentářů k tomuto článku sdělte. Tím nám pomůžete obsah ještě více zkvalitnit. Naše snaha směruje k tomu umísťovat na Infofila magazín články pro všechny čtenáře a to bez výjimky. Je samozřejmostí, že někoho více zajímá domácí filatelie a jiný nepohrdne zahraniční filatelií. Snažíme se i pro mládež přinášet články, které by ji zajímaly a co hlavně poučily. Více třeba seriál Filatelistické minimum a podobné příspěvky v rubrice Mladá filatelie.

Nejenom rubrika článkoviště se nám rozrostla, ale již je i kompletní galerie ČR 1993-2003 a připravujeme galerii ČSR I (1918-1939). Dále pro Vás máme v přípravě několik dalších překvapení, ale o těch se již nezmíním, aby neztratily onen punc překvapení, ale věřím, že to náš magazín znovu pozvedne o další úroveň výš.

Již se těším až se znovu v podobném příspěvku přihlásím 14. 10. 2003, kdy nám bude přesně jeden rok. Věřím, že za tu dobu přibude mnoho článků a náš magazín se bude stále zlepšovat.

Autor: Zdeněk Jindra | 14. 6. 2003

Komentáře

Malé nekulaté jubileum

Komentář?

Přidat komentář  | Zobrazit komentáře


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223