Komentáře ke článku


II. mistrovství Evropy v požárním sportu hasičů a záchranářů - Ostrava - filatelistický materiál

V souvislosti s Mistrovstvím Evropy v Ostravě, které se koná ve dnech 6 - 11. 9. 2005 bude vydáná R nálepka, poštovní známka s přítiskem, obálka s logem Mistrovství a také další materiály-suvenýry.
Pozdě, ale přece?774
Vložen: 15. 09. 2005 - 00:07:21Odpovědět
V článku mě zarazila formulace "s předstihem" - máme čtvrtek, akce skončila v neděli. Kde se stala chyba?
- David
Vše je ok776
Vložen: 15. 09. 2005 - 00:52:38Odpovědět
Nikde chyba není. To, že akce mistrovství Evropy v požárním sportu skončila neznamená, že by o filatelistický materiál nebyl zájem. S předstihem příspěvek informuje nebo by bylo lepší si počkat měsíce na nějaký zpravodaj nebo setkání těchto sběratelů? Myslím, že asi ne.
RE: Vše je ok777
Vložen: 15. 09. 2005 - 00:57:43Odpovědět
Nejde mi o to, že by o materiál nebyl zájem, ale celý článek je psaný v budoucím čase (bude vydaná R-nálepka atd.). Takže pokud bych si chtěl vyrobit celistvost k obrazu srdce svého, mám již smůlu a musím se spolehnout na to, co mi bude nabídnuto. Lépe by bylo formulovat tento článek v čase minulém.
- David
čas minulý...779
Vložen: 16. 09. 2005 - 00:29:43Odpovědět
Informáciu o R-nálepke sme síce mohli získať zo stránok Českej pošty,ale ostatné je bohužiaľ len kšeft. Prekvapený som, že k tejto akcii nezabezpečili príležitostnú pečiatku.
ad čas minulý780
Vložen: 16. 09. 2005 - 12:44:39Odpovědět
Bohužel i ta R-nálepka je do určité míry kšeft. Pokud si vydají přítisky na kupónech, dopisnicích obálkách nebo čemkoliv jiném, mají režii plně ve svých rukách, ale chybí tomu něco poštovního. Varianta "příležitostné razítko" je nejdražší, návrh, výroba a používání představují náklady v pěticiferném řádu; navíc si může pro razítko přijít kdokoliv. R-nálepka je mnohem levnější (nevím jak nyní, ale kdysi stál 1 ks příležitostné RN cca 2,50 Kč) a má předem stanovený náklad, takže si zadavatel může zajistit, aby ve stanovený den přišel k přepážce jako první a poslal doporučeně počet zásilek shodující se s počtem vydaných RN; tak bude mít všechny pro sebe a může je s klidem prodávat zájemcům za jím určenou cenu. Další možností je příležitostná nálepka APOST, ale ta má velmi omezené textové možnosti a navíc si ji může v době používání nechat nalepit každý, kdo zásilku podá.
Na druhou stranu chápu snahu pořadatelů získat vynaložené prostředky zpět a jsem tolerantnější k tomu, když si zadavatel této R-nálepky nechá uělat zásilky, které pak prodává (a snad se mu vynaložené náklady vrátí) než pokud nějaký kšeftař skoupí vše možné a pak se na tom obohacuje.
- David
soukromý přítisk ME783
Vložen: 19. 09. 2005 - 05:09:36Odpovědět
Problematika tématu hasiči a vše ostatní je velice problematická a je jen velmi malý okruh lidí co se tím zajímá. Bohužel mrzí mně komentáře že jde o kšeft což mohu dementovat že v žádném případě. Vše co se děalo je na náklady jak sekce sběratelů Požární ochtana ve filateli a chtěli jsme jen trochu přispět do mlýna tím že něco k propagaci tohoto neobvyklého klání vyšlo. A jak to dopadlo? Bohužel příkežítostní razítko je velmi neunosné a kde sehnat 10 000 které požaduje pošta. Udělali jsme R nálepky a jak to dopadlo.Zaplatili jsme ze svého 1500 Kč za vydání R nálepek a z toho 1/3 je nekvaltních a došlo k posunu čísel na R nálepce, také barva R nálepky je nevyrázna a radějí nebudeme komentovat služby České pošty.
To že vyšla známka s přítiskem tak je opravdu jen pro členy sekce a přátele v zahraničí a zvláště pro účastníky-soutěžící na ME. Těch 20 TL nebylo děláno kvůli nějakému zisku a nemusí mít ti co píší komentáře zbytečné obavy že se někdo obohatí. Jsme rádi že vůbec něco zase po dlouhé době vyšlo a víme že žáden z těchto materiálů nemůžeme použit do výstavních soutěžních exponátu.
Proto případní zájemci již se nemusí obtěžovat a psát že by něco chtěli. Materiály již nejsou. Že článek vyšel v minulém čase tak to nebudeme komentovat a věřte že jsme rádi že vůbec něco vyšlo a dostali jsme prostor aspoň pro takovou informaci.
Jsme rádi že se našlo hodně zájemců kteří si napsali na poštu Ostrava 44 a chci poděkovat všem pracovníkům na této poště za ochotu a laskavost.
Věříme že na rok 2009 kdy proběhne světová akce hasičů v České republice najdeme podporu nejen o vrcholných orgánů Sdružení dobrovolných hasičů,Hasičského záchranného sboru, Ministerstva vnitra ale také samotné poštovní správy.
RE: soukromý přítisk ME805
Vložen: 29. 09. 2005 - 00:20:57Odpovědět
V žádném případě jsem komentáře nepsal s tím, že celá akce je ze strany sekce Požární ochrana ve filatelii pouze kšeft. Naopak jsem napsal, že zcela chápu snahu pořadatelů, kteří do vydání materiálů vložili nemalé prostředky, že je chtějí získat zpět. Spíše mi vadí, když se na snaze těchto lidí snaží přiživit někdo jiný, kdo do toho nevložil práci ani prostředky, ale snaží se je co nejvíce získat. Vzpomínám si na jeden případ před lety, kdy sekce Polární filatelie zaplatila výrobu a používání příležitostného razítka, čehož využil jeden "podnikatel", který si nechal zhotovit k dané akci několik set přítisků na dopisnice, v den používání razítka si je nechal orazit (čímž na několik hodin prakticky znemožnil přístup ke přepážce jiným zájemcům) a nakonec tyto dopisnice prodával s velkým ziskem na burzách; takový přístup mi jednoznačně vadí a jsem proti němu.
Použití slova "kšeft" ve své předchozí reakci jsem v žádném případě nemyslel negativně. Naopak - pokud chce pořadatel získat vynaložené prostředky zpět, musí to pro něj být do určité míry kšeft. Nebo se snad najde někdo, kdo zaplatí několik set/tisíc korun za materiál, který pak přenechá prakticky zadarmo jiným? Asi těžko.
- David

Přidat komentář