Hlídka sběratelů – nová rubrika magazínu Infofila

Rádi čtenářům oznamujeme otevření nové rubriky, kterou jsme nazvali výstižně Hlídka sběratelů. Záměrem této rubriky nebo chcete-li kategorie je upozorňovat sběratele na nové padělky, případně na znalecké otázky kolem poštovních známek.

Do nové rubriky bylo přesunuto několik již vydaných článků. Většinou z pera našich vytrvalých autorů Zdeňka Jindry a Jaromíra Petříka (oba se aktivně o znalectví zajímají). Prvotní příspěvky jsou o jedné z největších padělatelských afér na našem území, které tyto dva jmenovaní autoři na naší Infofile již skoro půl roku zveřejňují a snaží se sběratele varovat před padělatelskou dílnou, která stále může fungovat a své padělky zdokonalovat. To, že je to padělatelská aféra největší a nejrozsáhlejší co do finanční škody, je zcela jasné, protože výsledná škoda jde do několika miliónů.

Další boj věnujeme proti padělkům na internetových aukcích – například Aukro.cz, ale i Odklepnuto.cz, Ebay ..atd. Snahou této nové rubriky bude pokračovat a upozorňovat nejen na padělky Československa, ale například i na další (například starého Rakouska či jiné klasické známky). Uvítáme tedy spolupráci od případných znalců či zájemců o tuto problematiku. Naše stránky jsou otevřeny každému, kdo se snaží proti padělkům jakkoliv bojovat a upozorňovat bez okolků na všechny nečistoty a špinavosti nejen naší filatelie. Teď už zbývá pouze Hlídce sběratelů popřát mnoho sil při neustálém boji proti padělatelům a co nejvíce přispěvovatelů a čtenářů bez, kterých by to rozhodně nešlo.

Autor: Redakce | 9. 6. 2011

Komentáře

deseti korunová růže

Aktualizované informace k podezřelým internetovým aukcím

Přidat komentář  | Zobrazit komentáře


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223