Historické dopravní prostředky - automobil Walter 6B, 1935

Datum vydání: 18. února 2015
Název emise: Historické dopravní prostředky: automobil Walter 6B, 1935
Nominální hodnota: 13 Kč
Katalogové číslo: 838
Výtvarný návrh Václav Zapadlík
Tiskové listy:á 50 ks (kombinace 25 ks známek automobil Walter 6B a 25 ks známek letadlo Metoděje Vlacha)
Rozměr obrázu známky: 40 x 23 mm
Druh tisku: plnobarevný ofset

Historické dopravní prostředky - automobil Walter 6B, 1935

Námět známky:

Na známce je vyobrazen automobil Walter 6B, v dnes již nedochované unikátní karoserii J. Sodomky z Vysokého Mýta.
Josef Walter byl jedním z průkopníků českého motorismu. Začal svoji úspěšnou kariéru v roce 1898 ve svých 24 letech s výučním listem strojního zámečníka.
V malé dílně na Smíchově začal nejdříve stavět jízdní kola, pak motocykly (1902) a tříkolky (1908). V roce 1913 vyrobil v nové továrně v Praze Jinonicích první osobní automobil. Až do první světové války se jeho vozy také úspěšně účastnily motoristických závodů. Zákazníky vozy přesvědčily svou spolehlivostí, rychlostí a jízdní stabilitou. Walter vyvážel své vozy do celé Evropy i Ruska.

Ve 20. letech se Walter zařadil mezi přední výrobce leteckých motorů skvělé pověsti. Objednávaly si je evropské i zámořské státy a licenci zakoupil i Rolls Royce. Výroba automobilů byla sice omezena na úkor leteckých motorů, ale na druhé straně se díky nim zkvalitnily a některé technologické prvky se přenesly na montáž automobilových motorů. Za nejvyzrálejší konstrukci značky Walter se považují modely 6 nebo 6B, jejích výroba začala v roce 1928, s otevřenými i uzavřenými karoseriemi. Model Walter Regent byl poslední původní Walter české konstrukce. Byl posledním a nejluxusnějším ze šestiválcových modelů Walter. Na jeho základě byly postupně vyvíjeny typy Walter Standard, Walter Super, Walter Regent a luxusní Walter Royal. Zdařilý Walter 6B Super potvrdil svoji spolehlivost v soutěži 10 000 km napříč Evropou. Za 13 dní urazil denně v průměru 700 km se spotřebou 14 litrů. Tým Walter tak zvítězil v klasifikaci značek.

Se známkou se vydává obálka prvního dne včetně příležitostného poštovního razítka. V obrazové části obálky je automobil Walter 6B. Obálka je vytištěna ocelotiskem z plochy v barvě černé. Na razítku je automobil Walter 6B a text: Praha, 18. 2. 2015.
(zdroj www.cpost.cz)

FDC – obálka prvního dne vydání:

Se známkou se vydává obálka prvního dne vydání včetně příležitostného poštovního razítka.
(zdroj www.cpost.cz)

Historické dopravní prostředky - automobil Walter 6B, 1935

Historické dopravní prostředky - automobil Walter 6B, 1935

Historické dopravní prostředky - automobil Walter 6B, 1935

Poznámka redakce:

určitě jste si všimli nového způsobu zveřejňování novinek. Naší snahou je mít co nejrozsáhlejší informace a obrázky všeho dostupného filatelistického materiálu. Dejte nám vědět, jak se Vám nové články o novinkách zamlouvají.

Novinky za nominál:

nově v našem eshopu nabízíme nové poštovní známky ČR za nominál. Tuto konkrétní známku zakoupíte zde na tomto odkazu.

Autor: Zdeněk Jindra | 22. 2. 2015

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223