Fotopohlednice Bratislavy

Na první pohled taková docela obyčejná fotopohlednice

Předkládám kolegům sběratelům, ale nejen jim, fotopohlednici s nejobvyklejším panoramatem Bratislavy - s hradem, tehdy ještě zříceninou a s dunajským nábřežím. Jedná s o fotopohlednici vydanou nákladem "Slovakotouru" v roce 1946 s legendou "Bratislava - Hrad a nábrežie" a prošlou poštou v květnu 1947.

Fotopohlednice Bratislavy

Řeknete si, takových pohlednic tu už bylo a ještě bude. A přece tato fotopohlednice nese kousek historického svědectví. Jsou na ní plavidla na řece. Při pozornějším prohlížení lze tato plavidla identifikovat jako bojové čluny Rudé armády i s postavami v uniformách, která dne 4.dubna 1945 osvobozovala Bratislavu. Tento říční útvar na Dunaji nesl název Dunajská flotila.

Myslím si, že to stojí za povšimnutí. Fotopohlednic z doby konce 2. světové války totiž není mnoho, zejména takových, které se ani takto neprezentují.

Poznámka redakce Infofily: převzaté z našeho partnerského magazínu o pohlednicích Filokartie.cz. Pomožte tento projekt pro sběratele pohlednic znovu oživit. Uvedené články, které na Infofile hodláme zveřejňovat, ukazují jaký kvalitní obsah tento magazín má.

Autor: Jaroslav Tomandl | 29. 12. 2011

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223