Finále národního kola filatelistické olympiády - 6. června 2009 - Pardubice

V sobotu 6. června 2009 se v prostorách základní školy Závodu míru v Pardubicích sešli vítězové oblastních kol na celostátním finále filatelistické olympiády, která byla tentokrát zaměřena na krásy naší vlasti.

Ve školní jídelně soutěžilo celkem sedmnáct mladých filatelistů ve čtyřech kategoriích a kolem nich bylo minimálně stejné množství dospělých, kteří zajišťovali zdárný průběh soutěže.

Soutěž proběhla velmi dobře díky pečlivé přípravě pana Miloslava Kalabzy, který ve spolupráci s členy východočeské oblastní komise zajistil všechno potřebné. Pořadatelům se podařilo zajistit dostatek finančních prostředků, tak že pro soutěžící byl dostatek cen a celý průběh olympiády nezatížil rozpočet KM SČF. Vítězové v jednotlivých kategoriích medaile, jak jinak než z perníku, které vytvořil nejlepší pardubický perníkář pan Janoš.

Soutěžící předvedli solidní výkony v teoretické i praktické části soutěže. Nejlepší výsledky ze všech měl vítěz kategorie „Z“ Martin Držmíšek. Velmi zajímavé náměty se objevily i mezi miniexponáty. Namátkou vybírám „Památky UNESCO v kraji Vysočina“, „Školní výlet“, „Pernštejn - perla mezi gotickými hrady“.

Výsledky:
Kategorie Z:
1. Martin Držmíšek 80,5 bodu VČ
2. Denisa Kocetlová 76 JM
3. Samuel Soukup 44,5 J-ZČ

Kategorie A:
1. Pavlína Ondrejková 72,5 JM
2. Martin Porkristl 68 J-ZČ (Č.Budějovice)
3. Gabriela Soukupová 64,5 J-ZČ (Plzeň)

Kategorie B:
1. Gabriela Soukupová 70 J-ZČ
2. Jan Krpálek 66,5 JM
3. Martin Bečička 65 VČ

Kategorie C:
1. Tomáš Kraus 64 J-ZČ
2. František Sedliský 37,5 VČ

Ani vedoucí jednotlivých delegací nepřišli zkrátka. V době, kdy děti soutěžily, měli možnost vyslechnout přednášku pana ing. Fencla o problematice poštovního provozu.

Celá akce prokázala životaschopnost filatelistické olympiády i přes malý počet soutěžících. Do budoucna si lze jenom přát, aby byla i nadále důstojným vyvrcholením činnosti kroužků mladých filatelistů.

Finále národního kola filatelistické olympiády - 6. června 2009 - Pardubice

Finále národního kola filatelistické olympiády - 6. června 2009 - Pardubice


Autor: Václav Špatný | 29. 6. 2009

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223