Filatelistické unikáty a další informace o veletrhu Sběratel

Světové filatelistické uníkáty

Ludvík Pytlíček, držitel šestnácti zlatých medailí ze světových filatelistických výstav, představí na letošním veletrhu Sběratel rarity, které vlastní ve své světové sbírce Německa, Rakouska, Belgie a dalších evropských států. Na osmi výstavních panelech budou vystaveny světové rarity a unikáty ze sbírek barona dr.Riegra, Alfreda F.Lichtensteina, továrníka Ladislava Bednáře a dalších význačných sběratelů a prominentů. Mezi vystavenými unikáty budou například: Thurn Taxis 1/3 Sgr. zelená - čtyřblok (Michl 27) a Prusko 4 Pf.šestipáska, dopis (Michl 9a)


Filatelie Klim

Poprvé se veletrhu účastní jedna z nejznámějších filatelistických firem - Filatelie Klim z Brna. Firma provozuje dva obchody v moravské metropoli a je známa především svými aukcemi. Pětkrát ročně pořádá aukce poštovních známek a dvakrát ročně aukce papírových platidel. Ve své obchodní činnosti nabízí nejen filatelistický a notafilní materiál, ale také medaile, řády a mince. Klim vydává známý časopis Merkur revue a řadu odborných publikací pro sběratele.


Veletržní obálka Německé pošty

K letošnímu Sběrateli vydává Německá pošta veletržní obálku, která bude na jejím stánku samozřejmě v prodeji.


Klub sběratelů kuriozit

Klub sběratelů kuriozit se veletrhu účastní od prvního ročníku. Kromě informačního stánku letos připravil pro návštěvníky ukázky z pozoruhodných sbírek svých členů 12.9. ( sportovní odznaky a suvenýry, staré rybářské náčiní, kuchyňské mlýnky, laky na nehty, náprstky, poznávací značky aut USA a výstražné cedule Evropy), den pivních suvenýrů 13.9. (etikety, tácky, plechovky, korbele, sklenice, staré lahve) a 14.9. sbírky Aviation Fun Club Praha (modely letadel, pilotní odznaky, letové řády, letenky atd.). V expozici KSK bude také po celý veletrh vystaven osobní automobil Praga Lady (1936) ze sbírky Emila Příhody, který patřil herečce Lídě Baarové. K veletrhu vydal klub sérii tří kalendáříků na rok 2004.


Telefonní karta k veletrhu

Slovenská společnost Rollmedia vydala ke Sběrateli v nákladu 1.000 kusů předplacenou telefonní kartu, s kterou lze volat z České republiky do zahraničí. Pokryje například více než hodinu hovoru na pevnou linku na Slovensko.


Ruští sběratelé na veletrh

Ruský měsíčník pro sběratele Petersburskiy Kolekcijoner vydal v posledním čísle obsáhlý materiál o připravovaném veletrhu Sběratel v Praze. Věříme, že sběratele v Rusku informace zaujala a rozjedou se ve velkém počtu do Prahy.


Největší inflace v dějinách lidstva

Česká numismatická společnost připravila pro veletrh výstavu maďarských papírových platidel z roku 1946. Tehdy na jaře se v Maďarsku roztočila inflační spirála. Každým dnem přibývalo několik nul, říká autor výstavy Ing.Vladimír Kudlík z České národní banky, až vše vyvrcholilo bankovkou v hodnotě jedné miliardy bilionů pengö (24 nul). Jednalo se o největší inflaci v dějinách lidstva. Poté přišla peněžní reforma a byl zaveden forint. Výstava jistě zaujme nejen numismatiky.


Autogramiády

V sobotu 12.září se uskuteční na veletrhu hned dvě autogramiády, které budou zajímat především numismatiky. Od 12 hodin bude podepisovat svou novou knihu České početní groše, žetony a kovové známky Eduard Polívka a od 14 hodin Jan Bajer aktualizované, tentokrát barevné, vydání katalogu Papírová platidla Československa 1919-1993, České republiky a Slovenské republiky 1993-2003. V neděli od 11 hodin budou rozdávat autogramy známí tvůrci českých známek výtvarníci manželé Libuše a Jaromír Knotkovi. Na veletrhu bude například v prodeji poprvé jejich aršík s námětem akvarijních ryb.

Autor: Redakce | 26. 6. 2003

Komentáře

Noví vystavovatelé na veletrhu

Přidat komentář  | Zobrazit komentáře


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223