Filatelistická výstava v Jindřichově Hradci

Jindřichohradečtí filatelisté připravili k devadesátému výročí první filatelistické výstavy Jindřichově Hradci výstavu poštovních známek a historických dokumentů, kterou můžete v těchto dnech navštívit v Muzeu Jindřichohradecka na Balínově náměstí.

Filatelistická výstava v Jindřichově Hradci

Pokud se výstavu rozhodnete navštívit, čeká Vás pestrá a velice zajímavá ukázka ze sbírek členů klubů. Můžete si prohlédnout exponáty z období císařského Rakouska včetně předznámkových dopisů, první i druhé republiky, protektoktorátu (za zmínku jistě stojí pěkně zpracovaný exponát Používání služebních známek v protektorátu Čechy a Morava od Mgr. Petra Maryšky), Slovenska a Slovenského štátu, ČSR II i ukázku známkové tvorby České republiky. Zajímavá je také ukázka padělků známek a dopisnic ČR ke škodě pošty. Část exponátů se samozřejmě věnuje poštovní historii Jindřichohradecka – Poštovny Jindřichohradeckého okresu, Vlaková pošta v okrese Jindřichův Hradec.

Filatelistická výstava v Jindřichově Hradci
Pohled do výstavních prostor

Filatelistická výstava v Jindřichově Hradci

Část expozice je věnována také laureátům putovní (stříbrné) medaile JUDr. Mareše, která je udělována jedenkrát ročně aktivnímu členu klubu. JUDr. Mareš byl členem klubu v době pořádání již zmíněné první filatelistické výstavy a medaili získal za svůj na ní prezentovaný exponát.

Filatelistická výstava v Jindřichově Hradci

Výstavu mohu všem vřele doporučit - navštívit ji můžete do 10. května a pokud ji spojíte s prohlídkou krásného historického města i jeho okolím, můžete zažít velmi příjemný jarní den či víkend s celou rodinou. Jde o další vydařenou akci aktivních jindřichohradeckých filatelistů, ke které jim nezbývá než pogratulovat.

Autor: Jan Regula | 28. 4. 2015

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223