Filatelistická výstava v Jindřichově Hradci

Datum vydání: 28. 4. 2015


Jindřichohradečtí filatelisté připravili k devadesátému výročí první filatelistické výstavy Jindřichově Hradci výstavu poštovních známek a historických dokumentů, kterou můžete v těchto dnech navštívit v Muzeu Jindřichohradecka na Balínově náměstí.


Pokud se výstavu rozhodnete navštívit, čeká Vás pestrá a velice zajímavá ukázka ze sbírek členů klubů. Můžete si prohlédnout exponáty z období císařského Rakouska včetně předznámkových dopisů, první i druhé republiky, protektoktorátu (za zmínku jistě stojí pěkně zpracovaný exponát Používání služebních známek v protektorátu Čechy a Morava od Mgr. Petra Maryšky), Slovenska a Slovenského štátu, ČSR II i ukázku známkové tvorby České republiky. Zajímavá je také ukázka padělků známek a dopisnic ČR ke škodě pošty. Část exponátů se samozřejmě věnuje poštovní historii Jindřichohradecka – Poštovny Jindřichohradeckého okresu, Vlaková pošta v okrese Jindřichův Hradec.


Pohled do výstavních prostor


Část expozice je věnována také laureátům putovní (stříbrné) medaile JUDr. Mareše, která je udělována jedenkrát ročně aktivnímu členu klubu. JUDr. Mareš byl členem klubu v době pořádání již zmíněné první filatelistické výstavy a medaili získal za svůj na ní prezentovaný exponát.


Výstavu mohu všem vřele doporučit - navštívit ji můžete do 10. května a pokud ji spojíte s prohlídkou krásného historického města i jeho okolím, můžete zažít velmi příjemný jarní den či víkend s celou rodinou. Jde o další vydařenou akci aktivních jindřichohradeckých filatelistů, ke které jim nezbývá než pogratulovat.

Autor: Jan Regula

Vytištěno ze serveru https://www.infofila.cz