Filatelistická spolupráce Svitavy - NAY (Francie)

Již dva roky před úmrtím pana Ludvíka Kaderky, funkcionáře KF Svitavy v roce 1998 odebírala za nemocného otce dcera Ivanka Audrenová novinky známek ČR. Paní Ivanka bydlí s rodinou ve francouzském městě NAY a spolupráce mým prostřednictvím pokračuje dodnes.

České známky po dědovi tak dál sbíral vnuk Michael Audren, umí dobře česky s rodinou jezdí i 2x ročně k přátelům do Prahy a v této době jim tam pošlu novinky ČR na celý rok! Michael v současné době je po studiu vysoké školy zahr. obchodu, stáži v Paříži a byl vybrán na praxi asi se 100 fr. kolegy do USA.

Filatelistická spolupráce Svitavy - NAY (Francie)


Paní Audren se na mne obrátila, protože jí otec sdělil, jak dobře ve Svitavách pracuje kroužek mladých filatelistů, to byl Míša ještě malý. Je tedy krásné, že i dnes po studiu vys. školy pokračuje ve sbírání českých známek, protože podle jeho rodičů patří k nejkrásnějším na světě. Vždycky po 3-4 letech posílám Míšovi i nový katalog ČR, aby měl neustálý přehled o všem, co česká pošta vydává. O této spolupráci běžně informuji i členy výboru KF a děti v našem KMF 55-54 Svitavy.

Stanislav Sýkora - člen výboru KF a ved. KMF Svitavy

Autor: Stanislav Sýkora | 13. 6. 2005

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223