Filatelistická olympiáda

Filatelistická olympiáda je soutěž, která každoročně provází mladé filatelisty po celý školní rok a je završena celostátním finále. To bývá obvykle součástí dvoudenního nebo třídenního setkání.

Pro školní rok 2003/2004 bylo zvoleno téma "Cesta do sjednocené Evropy". Téma má připomínat společenské události, které nás již nějaký čas obklopují a připravují nás na vstup do Evropské unie, který je plánován na květen letošního roku. Mladí filatelisté by si však měli uvědomit, že naše republika do Evropy vždy patřila. Stačí si připomenout některé postavy a události z naší historie – např. Velkomoravskou říši, působení Karla IV., Jiřího z Poděbrad nebo dynastii Habsburků.

Tendence ke sjednocování evropských zemí a k jejich užší spolupráci se prohloubily zejména po II. světové válce a pak v 80. letech založením mnoha organizací a institucí, které sdružovaly určité země nebo byly orientovány na určité činnosti. Vyvrcholením pak bylo založení Evropské unie.

Mladí filatelisté mají za úkol seznámit se s touto problematikou z filatelistického hlediska a připravit si materiál pro tvorbu albových listů na toto téma. Soutěžní propozice zůstávají prakticky stejné jako v minulých letech a jsou k nahlédnutí zde.


Autor: Zdeněk Töpfer | 16. 2. 2004

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář