Filatelie - rozšířený koníček, výhodná investice

Filatelie není jen studijním oborem, který se zabývá poštovními známkami a jejich využitím. Je to zejména rozšířený koníček, pro mnoho z nás přímo životní hobby a nekončící radost, provázející nás často již od útlého dětství celým životem.

Filatelie - rozšířený koníček, výhodná investice
Nejznámější česká známka - Hradčany

V poslední době se o filatelii čím dál častěji dozvídáme jako o vymírajícím koníčku, s nímž se již mnoho mladých sběratelů neztotožňuje nebo že éra známek je překonána. Sami filatelisté však s těmito názory na filatelii příliš nesouhlasí. Věří a ze svého okolí mívají zkušenost, že tento koníček své pokračovatele má a mít bude, jen s tím rozdílem, že mladí lidé již nemají chuť a potřebu sdružovat se pod svazy a kluby filatelistů, tak jako v dřívější době. Mnoho mladých sběratelů upřednostňuje před dříve tolik populárními burzami raději rychlé internetové nákupy nebo aukční portály . Ačkoliv je tam výběr široký, kvalita nabídek bohužel často pokulhává. Co tedy neodradí mladé začínající sběratele? Co zaujme?

Určitě kombinace moderního prostředí, časově neomezeného a pohodlného výběru a v neposlední řadě tradice jdoucí ruku v ruce s kvalitou v mnoha oborech sběratelství. Vždyť pro získání kýžené známky či odborné pomoci stačí znát dobrou adresu.

Tou je bezesporu sběratelský portál Sbírám.CZ , jenž poskytuje své služby nejen filatelistům a již od roku 2006 přináší jednu z nejširších nabídek na trhu, z těch nejoblíbenějšch sběratelských oborů. Adresa sbiram.cz je už mnoho let důležitým rozcestníkem a to zejména pro sběratele takových položek jako jsou známky, pohlednice stejně jako mince a bankovky.

Na jejich internetové adrese naleznete tisíce známek ze všech koutů světa, často skutečných perliček, které zaujmou čestné místo ve sběratelově albu.

Všechny známky, aršíky a mnoho dalších položek z filatelie jsou zasílány po pečlivém zabalení hlavně pomocí služeb České pošty a.s. nebo je možné si je vyzvednout na prodejně v centru Prahy, kde je veškeré vystavené zboží z internetového obchodu připravováno k vyzvednutí.

Po zaplacení, při kterém si mohou filatelisté vybrat z několika možností úhrady, včetně stále více oblíbené online platby Paypal, jsou objednané známky následně kompletovány a obvykle následující pracovní den expedovány doslova do celého světa.

Mezi nejčastější cíl zásilek plných známek patří již po mnoho let sousední Slovensko a Německo s početnými základnami sběratelů. Kvůli zahraničním filatelistům je proto bankovní spojení Sbírám.CZ zajišteno mezinárodní online platbou a hlavně slovenským bankovním účtem. To výrazně zlepšuje filatelistům nákupní komfort a rychlost zpracování jejich objednávek.

Veškerou filatelii (stejně jako numismatiku a filokartii) také Sbírám.CZ vykupuje nebo pro sběratele zajištuje zprostředkování prodeje jejich přebytků.

A to buď v pravidelně pořádaných aukcích sesterské Filatelistické Obchodní Společnosti Praha nebo přímo prostřednictvím e-shopu.

Filatelie - rozšířený koníček, výhodná investice

Ohodnocení je další samozřejmou službou Sbírám.CZ a hlavně je zdarma!

Zástupci firmy poskytují bezplatné poradenství nejen na prodejně, ale i při pravidelných setkání se zákazníky na veletrzích (Sběratel, Bratislavské zberatelské dny atp.) či na požádání přímo v bydlišti zákazníka.

A to nejlepší nakonec - stálých zákazníků a pravidelně nakupujících sběratelů si tu váží. Slevové akce, cenová zvýhodnění pro registrované, zasílání horkých novinek jsou jen některé z výhod.

Znát adresu www.sbiram.cz se zkrátka vyplatí.

Autor: Redakce | 19. 6. 2012

Komentáře

Naozaj česká ?

Zaniklá známková země

Aj ja sa čudujem...

Chyba

Přidat komentář  | Zobrazit komentáře


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223