Filatelie na internetu zažívá dobré časy

V dnešní době je internet rozšířený po celém světě a není divu, že i český internet konečně dohnal ten světový. Myslím tím teď internet zaměřený na filatelii. Konečně mají návštěvníci na výběr z rozsáhlé databáze informací od článečků až po burzy.

14. 10. 2002 byla spuštěna Infofila.cz, což je tento magazín o filatelii. Za tuto dobu jsme rychlým tempem vydali již 200 článků. Nejsou to jen tak obyčejné článečky, ale nabídli jsme Vám řadu rozsáhlých specializovaných článků i drobné informace z kouzelného a nekončícího světa filatelie.

Dá se říci, že tím se úroveň českého internetu pohledem filatelie zvýšila. Také nezůstala pozadu Japhila, což je další magazín o filatelii na českém internetu. V poslední době se snaží vyrovnat krok a nasadila také vyšší laťku a i na tomto magazínu se každý den objevuje něco nového. Tímto soubojem vyhrává hlavně návštěvník a pro filatelii je tento "přátelský" konkurenční boj velkým přínosem.

Na českém internetu je i mnoho obchodníků. Asi nejznámější je tzv. internetová obchodní filatelie - Philashop. Zde se jedná již o prvotřídní a bohaté stránky s rozsáhlým množstvím filatelistického materiálu k zakoupení. Samozřejmě i již zmíněná Japhila se též věnuje pořádání aukcí a dá se říci, že jsou to poměrně úspěšné aukce. Na českém internetu se nachází množství jiných aukčních stránek.

Jedině Infofila.cz zatím žádnou aukci nespustila, ale něco bychom také rádi připravili. Jen hledáme někoho, kdo by nám s tím rád pomohl a to třeba sháněním aukčních losů a tedy filatelistického materiálu.

SČF - Svaz českých filatelistů má konečně již dobře provedené informační stránky, které naleznete na sweb.cz/cz-filatelie a dozvíte se z nich mnoho informací z české organizované filatelie. Mám pocit, že bohužel schází větší spolupráce přímo s SČF. Myslím to tak, že SČF by se mohla na těchto stránkách podílet i autorsky. Jde jen o to, zda by si na tuto spolupráci našli členové SČF trošičku času. Určitě by to bylo pro český internet přínosnější.

Dokonce již slovenská filatelie na internetu se rozjíždí. Filatelia.dwec.org je toho asi největším důkazem. Stránky jsou velmi precizně vytvořené a obsahově bohaté. Dalším důkazem je Unoworld.net, který to s filatelií myslí také vážně a jejich nově vzniklá rubrika tomu nasvědčuje.

O světovém internetu se zmiňovat již nebudu, protože by to zabralo velké množství místa. Existuje již několik tisíc stránek o filatelii. Můžu Vám jen doporučit anglickou verzi Infophila.com.

Věřím, že tímto se český ani světový internet nezastaví a bude se nadále zdárně rozšiřovat. Moc si to jako filatelista přeji.

Autor: Zdeněk Jindra | 21. 5. 2003

Komentáře

Pro lepší orientaci ve filatelistickém internetu

Přidat komentář  | Zobrazit komentáře


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223