Filatelie 8/2004

Datum vydání: 17. 8. 2004


Srpnové číslo časopisu Filatelie již vyšlo a v této recenzi si můžete přečíst, jaké je po obsahové stránce.

Pavel Švejnar zveřejnil zajímavý článek Cenné zásilky v šesti tarifních obdobích ČSR I. Neschází rubrika Novinky české pošty. V pátém pokračování je příspěvek od Františka Beneše staršího Malá zastavení na cestě filatelie a čs. poštovní správy. František Beneš se zamýšlí v rubrice znalecká hlídka Zkusmé tisky Moskevského vydání – unikáty, nebo falza? Zajímavá je aktualita Komise znalců SČF.

Kam za filatelií v srpnu a září na to vám odpoví tradiční rubrika. V. Zedník pokračuje ve své práci Deskové vady na známkách ČR. Z pokladnice filatelistické literatury je pokračování článku Ervína Hirsche Kdy a proč se znalci mýlí? Jindřich Jirásek a Jaroslav Pítra předložili informaci Veletrh Sběratel se stále rozrůstá. Ve čtvrtém pokračování je příspěvek Miroslava Vondřicha Tisk poštovních známek v Poštovní tiskárně cenin.

Další ohlasy na aféru s padělanými celistvostmi jsou předloženy v tomto nazvaném příspěvku. Na obdobné téma se i zaměřil Ing. Lumír Brendl Otevřený dopis členům Svazu českých filatelistů k aféře s padělky československých celistvostí. Ani v tomto čísle neschází rubrika Nové známky a dále narazíte na i několik dalších drobných, ale zajímavých příspěvků.Autor: Zdeněk Jindra
ZdenekJindra@infofila.cz

Vytištěno ze serveru https://www.infofila.cz