Filatelie 6/2004

Červnové číslo časopisu Filatelie již vyšlo a v této recenzi si můžete přečíst, jaké je po obsahové stránce.

Již ve druhém pokračování je příspěvek Piera Santangela Vládní vojsko v Itálii v letech 1944 - 1945. Pravidelná rubrika Novinka české pošty poskytuje opět nové a aktuální informace. Miroslav Langhammer předložil příspěvek Deset let cenných nálepek APOST.

Ve druhém dílu je i Moskevské vydání 1945/1946 od dvojice autorů F. Graman a Z. Koupal. František Beneš st. předložil již třetí pokračování Malá zastavení na cestě filatelie a čs. poštovní správy. Kam za filatelií v červnu a červenci, na to odpoví stejnojmenná rubrika.

J. Čtvrtečka zveřejnil svoji práci - Košický aršík (3). Novodobé padělky vzácných známek emise PČ 1919 a Další padělky leteckých dopisů I. emise od Františka Beneše navazují na věčné téma - boj proti padělkům. Z pera Vladimíra Feldmanna je článek Österreich - Austria - Autriche. Ve druhém pokračování je článek Jiřího Horáka Výstava "Pošta a historická vozidla" a rovněž článek Stanislava Kamenického Historie mistrovství Evropy v kopané ve filatelii aneb od Paříže k Lisabonu. Miroslav Langhammer předložil i Zprávu SČF o výstavě Övebria 2004. Prohlédněte si i Nové známky a pročtěte drobné stejně zajímavé příspěvky.

Bohužel co se týče rubriky Z odborných zpravodajů zaslaných redakci, již podruhé nedorazil Mladý sběratel. Po několikáté Zpravodaj Společnosti sběratelů československých známek SČF a ani poslední číslo Merkur-Revue. Bohužel rubrika ztrácí na smyslu, je neinformační a slabá. Jinak je časopis Filatelie opět velmi zajímavý. Jen se zamyslet nad poskytováním všech dostupných informací.

Filatelie 6/2004


Autor: Zdeněk Jindra | 14. 6. 2004

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář

Související články


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223