Filatelie 5/2004

Květnové číslo časopisu Filatelie již vyšlo a v této recenzi si můžete přečíst, jaké je po obsahové stránce.

V části Poštovní historie - polní pošty je první díl článku autora Piera Santangela s názvem Vládní vojsko v Itálii v letech 1944 - 1945. Samozřejmě neschází pravidelná rubrika Novinky české pošty. Autoři F. Graman a Z. Koupal přinášejí své poznatky v článku Moskevské vydání 1945/1946 v první části na pokračování.

A. Reichová a P. Tošnerová přinášejí pozvánku na výstavu Zrcadlo česko-francouzských kulturních vztahů ve sbírkách Poštovního muzea. Jiří Horák zveřejnil první část článku Výstava "Pošta a historická vozidla". František Beneš starší pokračuje již v druhé části Malá zastavení na cestě filatelie a čs. poštovní správy. Velice zajímavý je příspěvek Stanislava Kamenického Historie mistrovství Evropy v kopané ve filatelii aneb od Paříže k Lisabonu. Zaujal i příspěvek Miroslava Langhammera Další překvapení na příležitostných cenných nálepkách APOST.

Pavel Švejnar zveřejnil studium Rámeček i na II. TD Hradčany 500 h? David Schiller pokračuje již ve čtvrté části v článku Ilegální a nežádoucí vydání. Julius Cacka předložil Ruské razítko kosmické pošty k letu Sojuzu 28. Miroslav Vondřich vydal již druhé pokračování užitečného článku Tisk poštovních známek v Poštovní tiskárně cenin. Vladimír Feldmann pokračuje již v desáté části svojí Abecedu filatelisticky tentokráte písmenem K. František Beneš předložil Půlené frankatury protektorátních doplatních známek? Určitě si pročtěte i rubriku Zprávy SČF a několik dalších stejně zajímavých článků.

Filatelie 5/2004


Autor: Zdeněk Jindra | 11. 5. 2004

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář

Související články


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223