Filatelie 4/2006

Dubnové číslo časopisu Filatelie již vyšlo a v této recenzi si můžete přečíst, jaké je po obsahové stránce.

V druhé části je příspěvek Poštovní sazby v Českých zemích ve 20. století od autorů O. Tovačovský a S. Petr. Neschází tradiční rubriky Novinky ČP, Kam za filatelií, Odborná literatura a další.

Ve 24. části je seriál Františka Beneše st. Malá zastavení na cestě filatelie a čs. poštovní správy. Jana Brožová a Vladimír Zedník předkládají svoji práci Deskové vady na známkách České republiky vydaných v roce 2004. Abeceda filatelisticky od. V. Feldmanna rozepisuje písmenko V a je v 21. části. Další články v čísle: Filatelistické aukce v Německu mají dlouhou tradici – W. Maassen, Skalické vydání 1918 – V. Řezníček, Malý průvodce německým fotbalem před mistrovstvím světa 2006 (1) – S. Kamenický, Skutečně nejvzácnější! – V. Dražan, O přítisky na kuponech je zájem nejen mezi filatelisty – M. Langhammer.

Přílohou je Historický vývoj názvů pošt v českých zemích. Příspěvek v českém překladu Viléma Berana - Smrtící pošta: Dopisní bomby je již v třetí části. Filatelistické povídky: Čtyřblok růžových Merkurů (3) od F. Langera. Uvidíme nové typy exponátů ve třídě tradiční filatelie? od M. Langhammera. Filatelistické popisy v exponátech – J. Horák a několik dalších drobných zpráv.

Filatelie 4/2006


Autor: Zdeněk Jindra | 3. 5. 2006

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář

Související články


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223