Filatelie 4/2004

Již dubnové číslo tohoto roku je zde a v této recenzi Vám představíme, jaké je po obsahové stránce.

Filatelie začíná zajímavým rozhovorem mezi M. Langhammerem a Ing. Petrem Angelisem s názvem Vstup České republiky do Evropské unie a Česká pošta. Pěkný článek předložil Miloslav Rotport Vstup České republiky do Evropské unie.

Pravidelná rubrika Novinky České pošty představuje Velikonoční známku, známku k Evropské výstavě poštovních známek Brno 2005 a Mistrovství světa v ledním hokeji a spousty jiných novinek české pošty.

František Beneš st. zveřejnil první část článku na pokračování s názvem Malá zastavení na cestě filatelie a čs. poštovní správy. Andrej Tekeľ zajímavý příspěvek Čs. letecké z roku 1930. Nový článek na pokračování předložil i Miroslav Vondřich Tisk poštovních známek v Poštovní tiskárně cenin. Kam za filatelií v dubnu a květnu? Můžete nahlédnout do stejnojmenné rubriky a získáte na tuto otázku odpověď.

V. Zedník pokračuje ve zveřejnění své práce Deskové vady na známkách ČR. Již třetí pokračování článku od Davida Schillera s názvem Ilegální a nežádoucí vydání. Opět neschází Ohlasy k aférám s padělanými celistvostmi. Pavel Sivko zveřejnil svůj pohled České známky roku 2003 očima výtvarníka a František Beneš Nečekané objevy. Dále si v nové Filatelii pročtěte rubriky Zprávy SČF a Nové známky.

Filatelie 4/2004


Autor: Zdeněk Jindra | 14. 4. 2004

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář

Související články


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223