Filatelie 3/2006

Datum vydání: 26. 3. 2006


Březnové číslo časopisu Filatelie již vyšlo a v této recenzi si můžete přečíst jaké je po obsahové stránce.

Dvojice autorů O. Tovačovský a S. Petr zveřejnili první část z příspěvku Poštovní sazby v Českých zemích ve 20. století. Tradiční rubriku Novinky ČR skvěle zaplnila Helena Hodková. Miroslav Langhammer se rozepsal v příspěvku Kde připravují budoucí pošťáky.

V 33. části je seriál Františka Beneše st. Malá zastavení na cestě filatelie a čs. poštovní správy. Jana Brožová a Vladimír Zedník Deskové vady na známkách České republiky vydaných v 2. pololetí roku 2003. Dále bylo v čísle zveřejněno. Miroslav Fencl – Používání R-nálepek v období terminálů APOST. Rozhovor s nositelem Výroční ceny Filatelie. Jan Plachetka – Napoleon u Slavkova nevyhrál. V příloze je studie Košický aršík (9) od J. Čtvrtečky.

Rozhodně zajímavý je příspěvek Františka Beneše Nejvzácnější aršík protektorátu Čechy a Morava. Abeceda filatelisticky Vladimíra Feldmanna je ve dvacáte části a zahrnuje písmenko U. Klime Popovski předložil článek Filatelie v politice a politika ve filatelii. Pavel Kovář – Některou větu gumuji šestkrát. Lumír Brendl – Světová výstava poštovních známek PRAGA 2008 – přípravy zahájeny.Autor: Zdeněk Jindra
ZdenekJindra@infofila.cz

Vytištěno ze serveru https://www.infofila.cz