Filatelie 3/2005

Datum vydání: 19. 3. 2005


Březnové číslo časopisu Filatelie již vyšlo a v této recenzi si můžete přečíst, jaké je po obsahové stránce.

V úvodu je informace o novém katalogu POFIS Specializovaná příručka pro sběratele cenných nálepek APOST. Pavel Švejnar zveřejnil zajímavý příspěvek Osmdesáté výročí známek potravní daně. Zajímavý je i rozhovor K seriálu o tisku poštovních známek. Nescházejí pravidelné rubriky Novinky české pošty, Kam za filatelií a Nové známky.

Dále Jarmila Mykytynová zveřejnila Evropská výstava poštovních známek BRNO 2005 za dveřmi. J. Pítra předložil otázky Rozhovor s předsedou propagačního odboru. Ve třetím pokračování je příspěvek Jiřího Horáka Sté výročí motorizace pošty. V sedmém Moskevské vydání 1945/1946 dvojice autorů F. Graman a Z. Koupal.

Velice studijní je příspěvek Ještě k pravému oblouku u hodnoty 25 h Hradčany V. kresby od L. Olšiny a K. Paděry. Vladimír Zedník s jeho článkem "Obyčejná" trojka zaujal. J. Čtvrtečka zařadil již šesté studijní pokračování Košického aršíku. Dále bylo v čísle zveřejněno - Osvobozená republika 60h – prasklá deska. Vladimír Feldmann Kádrování československých státníků. Miroslav Langhammer Lovrenc Košir – jeden z průkopníků poštovní známky. Rozhovor Malé zastavení s nositelem Výroční ceny za rok 2004. Lumír Brendl – velmi aktivní sedmdesátník.

Filatelie 3/2005


Autor: Zdeněk Jindra
ZdenekJindra@infofila.cz

Vytištěno ze serveru https://www.infofila.cz