Filatelie 3/2004

Rád Vám předkládám obsah nové Filatelie. Třetí číslo tohoto ročníku je opět plné zajímavých příspěvků.

První příspěvek je od V. Dražana Několik poznámek k cenovým záznamům v příručce POFIS – Československo 1945 – 1992. Pravidelná rubrika Novinky České pošty představuje nejen nové poštovní známky, ale i dopisnice, r–nálepky a příležitostná razítka. Vladimír Krečmer zveřejnil příspěvek Vícero zamyšlení nad čistými a razítkovanými známkami. Již v pátém pokračování je článek Jiřího Horáka Československé a české automobilové ambulantní pošty.

Dále Pavel Švejnal přispěl článkem Výprostky doplatních známek. V rubrice Specializace ČR je práce Jany Brožové a Vladimíra Zedníka Deskové vady na známkách České republiky vydaných v 2. pololetí roku 2002. Kam za filatelii – Březen a duben, na to Vám odpoví stejnojmenná rubrika. J. Čtvrtečka pokračuje v druhém pokračování zveřejněním pitvy Košického aršíku.

David Schiller zveřejnil velmi zajímavé již druhé pokračování Ilegální a nežádoucí vydání a František Beneš Nový objev u emise Londýnské 1945. Doporučuji k přečtení také článek Neznámé razítko od J. Pecha a deváté pokračování Abeceda filatelisticky – I, J od V. Feldmanna. Určitě si pročtěte i ostatní příspěvky a to z rubrik Kaleidoskop zajímavostí, Zprávy SČF a prohlédněte si i Nové známky.

Filatelie 3/2004Autor: Zdeněk Jindra | 12. 3. 2004

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář

Související články