Filatelie 2/2005

Datum vydání: 17. 2. 2005


Únorové číslo časopisu Filatelie již vyšlo a v této recenzi si můžete přečíst, jaké je po obsahové stránce.

Z poštovní historie je příspěvek Němé razítko z roku 1945 ze Studénky po téměř 60 letech promluvilo autora, který se jmenuje Jiřík Bejsta. V druhé části je 100. výročí motorizace pošty od Jiřího Horáka. Zajímavý je pro specialisty ČSR II příspěvek Františka Beneše Soutiskové křížky u aršíku 60 let FIP.

V jedenáctém pokračovaní je rozsáhlý příspěvek Františka Beneše st. Malá zastavení na cestě filatelie a čs. poštovní správy. Přílohou čísla je Mladý filatelista 1/2005. Je to 4 stránková příloha vhodná pro každého věkem školního filatelistu. Obsahově je hezký článek Již staří Řekové..., rubrika Filatelistické minimum na téma Co je polní pošta? K. Tesařík píše na téma Technické údaje o známce a zajímavě se čtou i Omyly na známkách. Kreslený seriál Nemocnice doktora Brandona od Dany Stehlíkové převzatý z Mladého filatelisty č. 4/1985 též určitě zaujme, doporučujeme k pročtení.

Karel Paděra zveřejnil Zajímavé varianty podtypu IId známky 100 h Hospodářství a věda 1923. V. Francková a I. Dusslová uveřejnili Známky v roce 2005 – tradiční i nové. Zajímavý je i Rozhovor s předsedou filatelistického odboru. Miroslav Langhammer předložil Několik poznámek o penězích.

Filatelie 2/2005


Autor: Zdeněk Jindra
ZdenekJindra@infofila.cz

Vytištěno ze serveru https://www.infofila.cz