Filatelie 2/2004

Rád Vám představuji únorové číslo Filatelie, které opět obsahuje spousty zajímavých článků a informací.

Úvodem jsou zveřejněny výsledky ankety o Nejlepší článek časopisu Filatelie. V rubrice Znalecká hlídka je příspěvek Vladimíra Dražana s názvem Padělky celistvostí pošty v ghettu Terezín. Novinky České pošty představují kromě jiného známku Tradice české známkové tvorby a znovu je pěkně popsala Helena Hodková.

Jiří Horák předložil již čtvrté pokračování článku Československé a české automobilové ambulantní pošty a Pavel Švejcar velmi pěkný příspěvek Dobírka – královna mezi celistvostmi. Ladislav Olšina v rubrice Specializace ČSR I. příspěvek K pravému oblouku u hodnoty 25 h Hradčany V. kresby. Vladimír Feldmann excelentně navázal na článek o Bukovině s názvem Dozvuky Bukoviny. Jako zajímavost jsou v rubrice Poštovní přehled zveřejněny Příležitostné R – nálepky a cenné nálepky APOST vydané v roce 2003 od M. Fencla.

Kam za filatelií v únoru a březnu? Na to Vám odpoví užitečná rubrika. Přílohou je Mladý filatelista obsahující příspěvky Slatiňany Junior a Premiéra 2003 od Zdeňka Töpfera, Filatelistické minimum – Přetisk, přítisk, nátisk, kreslený seriál Klíč k vraždě a další příspěvek Celiny.

Podle mého názoru nejzajímavějším příspěvkem, který mne v této Filatelii nejvíce zaujal, je článek Davida Schillera na pokračování Ilegální a nežádoucí vydání. Doporučuji k přečtení a věřím, že se stejně jako já budete těšit na pokračování. Oldřich Tovačovský se zaměřil na Další ověřená známková pole plebiscitních známek. Miloslav Laghammer zveřejnil Záleží na lidech a zajímavá je i rubrika Listárna. Pročtěte si i recenze na odbornou literaturu a zpravodaje či nové poštovní známky.

Věřím, že příští číslo Filatelie bude opět obsahově bohaté a zajímavé jako toto číslo.

Filatelie 2/2004


Autor: Zdeněk Jindra | 18. 2. 2004

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář

Související články


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223