Filatelie 1/2004

Rád Vám předkládám obsah nové Filatelie. První číslo tohoto ročníku je opět plné zajímavých příspěvků.

Úvodem píše Vladimír Dražan příspěvek s názvem Platnost doplatních známek v červnu 1953 konečně objasněna. Rubrika Novinky české pošty obsahuje emisní plán a několik dalších zajímavostí - nové dopisnice s přítisky a tak podobně.

Naostro byl zveřejněn příspěvek Františka Beneše Vykřičník místo otazníku – bohužel... V již třetím pokračování je článek Jiřího Horáka Československé a české automobilové ambulantní pošty. Marcel Arbeit zveřejnil velmi zajímavý příspěvek Dvě tiskové desky u známky s obrazem rozhledny Slovanka, již v osmém pokračování je Abeceda filatelisticky od Vladimíra Feldmanna. Miroslav Langhammer přinesl Boj proti ilegálním vydáním pokračuje. Přílohou je Košický aršík od Ing. Jaroslava Čtvrtečka. Pěkný je i seznam Ruční příležitostná razítka – 2. pololetí 2003.

Zajímavý je i příspěvek Antonína Boháčka "Dívčí" lodě ve vodách Antarktidy, Katalogové ceny a matematika od Pavla Aksamita, zajímavý je i Kaleidoskop zajímavostí, rubrika Listárna, k článku o padělaných celistvostech s 20h Hradčany. Určitě si přečtěte rubriku Odborná literatura, Zprávy SČF, Nové známky a jiné drobné, ale neméně zajímavé příspěvky.

Filatelie 1/2004


Autor: Zdeněk Jindra | 17. 1. 2004

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář

Související články


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223