FIFINKA - pohlednice s natištěnou známkou

Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky vydá dne 26. května 2010 pohlednici s natištěnou známkou "Fifinka".

FIFINKA - pohlednice s natištěnou známkou

Fifinka je jednou z postaviček kultovního časopisu Čtyřlístek, který vychází více jak čtyřicet let. Jakožto jediná "dáma" dostala Fifinka přednost a proto vyšla i na historicky první písmenové známce "A" v samolepicím sešitku, kterou Česká pošta dala do oběhu 28. 4. 2010. Její kamarádi Myšpulín, Bobík a Pinďa ji budou následovat.

Na přední straně pohlednice je obrázek Třeskoprsk - vesnice ve které Čtyřlístek bydlí. Po pravé straně je drak, na kterém letí všichni kamarádi. V levé části pohlednice je reprodukce velké písmenové známky "A" s Fifinkou. Na zadní straně pohlednice je v pravé části natištěna písmenová známka s Fifinkou, která již byla vydána v samolepicím sešitku a vedle ní logo České pošty. V levé části pohlednice je vyobrazena celá parta kamarádů a jejich podpisy. V dolním levém rohu, je copyright autora Čtyřlístku pana Jaroslava Němečka a také objednací adresa. Známka s písmenem "A" odpovídá ceně za vnitrostátní obyčejné psaní - standard do 50 g dle Ceníku základních poštovních služeb v aktuálním znění - v současné době ve výši 10 Kč.

FIFINKA - pohlednice s natištěnou známkou

Autorem výtvarné úpravy celé pohlednice s natištěnou známkou je ilustrátor Jaroslav Němeček. Pohlednici s natištěnou známkou vytiska Poštovní tiskárna cenin Praha, a.s. vícebarevným ofsetem. Pod logem České pošty je umístěn hologram, který slouží jako ochranný prvek.

Aktuální prodejní cena pohlednice s natištěnou známkou bez razítka je 12 Kč a s jedním denním razítkem 13 Kč.

Pohlednici s natištěnou známkou je možno používat v poštovním provozu od 26. 5. 2010 až do odvolání.

Zdroj: Česká pošta, s.p. - PostFila

Autor: Česká pošta | 23. 5. 2010

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223