Expo 2015 Milano

Datum vydání: 18. března 2015
Název emise: Expo 2015 Milano
Nominální hodnota: 25 Kč
Katalogové číslo: A843
Výtvarný návrh: Adam Hoffmeister
Tiskové listy: A1
Rozměr obrázu známky: 50 x 40
Druh tisku: plnobarevný ofset

Expo 2015 Milano

Námět známky:

Logo EXPO MILANO 2015 v kombinaci s fotografií fresky Leonarda da Vinci – Poslední večeře páně, okolí aršíku je komponováno v souladu s logem EXPA a je na něm datum 1. května • 31. října.
Tématem světové výstavy EXPO 2015 se stalo Feeding the Planet, Energy for Life (Uživit planetu, energie pro život) a je zaměřeno na klíčové otázky udržitelného rozvoje. Chce se stát globální příležitostí pro prezentaci a srovnání tradičních i inovativních postupů při výrobě potravin. Ústřední myšlenkou je přitom otázka, jak zajistit všem obyvatelům planety dostatek kvalitních a nezávadných zdrojů jídla a pití.

Na ploše větší než 1 kilometr čtvereční se představí na 130 vystavovatelů z celého světa, světová výstava se bude konat od 1. 5. – 31. 10. 2015. Areál Expo 2015 se bude rozkládat severozápadně od Milána mezi městečky Pero a Rho. 
Stavba českého pavilonu pro světovou výstavu byla zahájena již v polovině srpna 2014. Pavilon využívá modulární výstavby, jejíž hlavní výhodou je snadná demontáž a možnost přesunu a dalšího využití i po skončení výstavy. Záměrem autorů je, aby byl tento pavilon po skončení výstavy dále využit ke stavbě mateřské školky. 

Součástí pavilonu by měl být také bazén, který symbolizuje silnou tradici v lázeňství anebo odvěkou českou touhu po moři. Návštěvníci obdrží místo informačních materiálů plavky s potiskem. To je další ekologický záměr, neboť se tím eliminuje papírový odpad z nepotřebných letáků, které brzy ztrácejí svou funkci, zatímco plavky mohou jejich majitelé používat ještě několik let po skončení výstavy. Samotná konstrukce bazénu bude po výstavě převezena do Prahy, kde oživí část břehu řeky Vltavy a tím přispěje k zatraktivnění veřejného prostoru tohoto hlavního města.  Snaha o vytvoření takového řešení, které bude mít využití i po výstavě, vychází z osudu českého pavilonu pro EXPO v roce 1958 v Bruselu, který vytvořil jedinečný a vzácný prvek v mozaice pozoruhodných staveb moderní architektury v Praze.
(zdroj www.cpost.cz)

FDC – obálka prvního dne vydání:

Se známkou se vydává obálka prvního dne vydání včetně příležitostného poštovního razítka.
(zdroj www.cpost.cz)

Expo 2015 Milano

Expo 2015 Milano

Expo 2015 Milano

Poznámka redakce:

určitě jste si všimli nového způsobu zveřejňování novinek. Naší snahou je mít co nejrozsáhlejší informace a obrázky všeho dostupného filatelistického materiálu. Dejte nám vědět, jak se Vám nové články o novinkách zamlouvají.

Novinky za nominál:

nově v našem eshopu nabízíme nové poštovní známky ČR za nominál. Tuto konkrétní známku zakoupíte zde na tomto odkazu.

Autor: Zdeněk Jindra | 15. 3. 2015

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223