Evropské setkání mladých filatelistů Svitavy 2003 - info

Datum vydání: 25. 6. 2003


Východočeské město Svitavy bude koncem června hostit mladé filatelisty z několika zemí Evropy. Komise mládeže SČF vybrala právě Svitavy vzhledem k dlouhodobé úspěšné činnosti kroužku mladých filatelistů pod vedením Stanislava Sýkory.

Setkání je pečlivě připravováno a na účastníky čeká zajímavý filatelistický, kulturní i sportovní program. Součástí celé akce bude i národní kongres mladých filatelistů České republiky a celostátní finále filatelistické olympiády, která měla letos téma "Česká státnost".

Setkání mládeže bude zahájeno ve čtvrtek 26. června, kdy se budou delegace sjíždět do Svitav. Je naplánována prohlídka města a zahajovací večer v japonské zahradě Nadace J. Plívy. V pátek se uskuteční celodenní výlet na Macochu a hrad Svojanov. Večer bude přijetí u starosty města a pak country bál. V sobotu dopoledne proběhne mezinárodní filatelistická soutěž a odpoledne turnaj v bowlingu. Účastníci kongresu se mezitím utkají ve finále filatelistické olympiády. Večer pak bude společná diskotéka. Na nedělní dopoledne je naplánováno vyhlášení výsledků všech soutěží a slavnostní zakončení setkání.

A jaké jsou připraveny filatelistické materiály? Bude tu příležitostné razítko, příležitostná R-nálepka, dopisnice A (9,- Kč, k setkání, autor Vlasta Sobota), dopisnice B (6,40 Kč k finále FO), personifikovaná známka "Růže nad Prahou".

Autor loga setkání, grafik Vlasta Sobota, bude mít v průběhu setkání ve Svitavách výstavu obrazů a v sobotu autogramiádu.

Autor: Zdeněk Töpfer

Vytištěno ze serveru https://www.infofila.cz