Nabídka našeho eshopu

Album na poštovní známky - vč. listů VARIO

Album na poštovní známky - vč. listů VARIO

  • Cena: 459 Kč

Encyklopedie Filatelie v kostce 2007 na DVD – NOVINKA!


Encyklopedii Filatelie v kostce na DVD zakoupíte zde
Právě vyšlo! Novinka tohoto roku.
Tato filatelistická encyklopedie je věnovaná především filatelii československé a české.

Encyklopedie Filatelie v kostce 2007 na DVD – NOVINKA!

Obsahuje texty, obrázky, fotografie, videoklipy a zvuky. Obsah celé encyklopedie je tématicky členěn do 13 kapitol plus několik drobných částí navíc. Každá kapitola obsahuje několik desítek stránek (obrazovek) v několika úrovních. Celkem se jedná o cca 300 stránek, 3000 obrázků, 2 800 článků, 1,2 GB dat a 40 videoklipů.

Jednotlivé kapitoly jsou odlišeny záhlavím jednotlivých stránek a titulní stránky těchto kapitol jsou vždy k dispozici v levém okně na obrazovce. Pomocí odkazů v textech lze ale rychle přecházet i na související stránky v jiných kapitolách. Pro vyhledávání konkrétních hesel je vložen rejstřík s propojením jednotlivých hesel na stránky, v nichž jsou tato hesla popsána.
Tento aktualizovaný titul je na DVD médiu a obsahuje i off-line verzi magazínu Infofila, galerii známek, velké množství článků a informací. Pro vášnivé čtenáře nutnost. Aby tuto encyklopedii někdo kompletně přelouskl, musel by tomu věnovat minimálně tři měsíce neunavného čtení. Takže varování – nekupujte si toto DVD, pokud si toto velké množství dat neprohlídnete postupně, neboť by jste se ze čtení zbláznili. Představte si, že pokud bychom toto dílo vydali knižně, měla by tato kniha přes 3 000 stránek A4.

Obsah:

Úvod
O sběratelství, sběratelech, příbuzných oborech, o historii a budoucnosti filatelie.

1. Co je to filatelie
O filatelii, o vzniku poštovních známek, o tvůrcích poštovních cenin, vyhlášky a zákony zabývající se poštovními službami.

Encyklopedie Filatelie v kostce 2007 na DVD – NOVINKA!

2. Materiál
Základní i pomocný filatelistický materiál. Na 38 stránkách je přehledně pojednáno o poštovních známkách, celistvostech, celinách pošt. nálepkách a poznámkách, celistvostech, výplatních otiscích, poštovních razítkách i mezinárodních odpovědkách.

3. Historie poštovnictví
Několik desítek dat z historie dopravy zpráv od r. cca 559 př.n.l. až do současnosti. Doplněna jsou o několik podrobnějších návštěv v minulosti.

Encyklopedie Filatelie v kostce 2007 na DVD – NOVINKA!

4. Hlavní filatelistické obory
V návaznosti na kap. 2. se můžete na 18 stránkách seznámit s jednotlivými filatelistickými obory od poštovní historie až po sběratelství známkových zemí.

5. Sbírka-exponát
Jedná se o velmi individuální oblast. Přesto je zde možno najít stručně hlavní rozdíly mezi sbírkou a exponátem, hlavní zásady jak budovat exponát, několik poznámek ke sbírání razítkovaných známek a možnosti ukládání materiálu.

Encyklopedie Filatelie v kostce 2007 na DVD – NOVINKA!

6. Organizovaná filatelie
Pro koho je zde SČF, mezinárodní organizovaná filatelie, struktura SČF, členská základna, stanovy SČF z r. 2002, znalci a boj proti padělkům, odborné společnosti SČF a několik dat z historie SČF.

7. Mládež
Bez mládeže nemá filatelie budoucnost. Na čtyřech stránkách se můžete seznámit s prací s mládeží v ČR, mládežnickým soutěžením a vystavováním.

8. Výstavy
Výstavy jsou viditelným výstupem filatelistova snažení. V této kapitole se věnuji výstavám - jejich typům, jejich organizování, hodnocení, výstavním medailím, spolupráci s Českou poštou s.p. (dohoda o spolupráci mezi ČP s.p. a SČF z r. 1999). Mimo jiné je zde plné znění Výstavního řádu SČF z r. 1.1.2002.

Encyklopedie Filatelie v kostce 2007 na DVD – NOVINKA!

Velký díl kapitoly o výstavách je věnován rozsáhlému přehledu výstav v Československu a České republice (v podstatě od r. 1914 do r. 2001). Jedná se o malé připomenutí všech, kteří se věnovali organizování výstav a prezentovali tak filatelii i širší veřejnosti.

9. Světové a naše rarity
Co by byla filatelie bez rarit. Zde je ukázka z našich i světových rarit (23 položek). Mimo to jsou na samostatné stránce prezentovány československé a české známky, které byly oceněny pro své umělecké kvality.

10. Pomocníci
Tato kapitola se věnuje tomu, co filatelistům pomáhá v jejich zálibě. Dočtete se zde o technických pomůckách, o literatuře, ale i o aukcích a muzeích.

11. Testy
Každý filatelista je specialistou ve svém oboru. Zde si můžete vyzkoušet průřezové testy, které odpovídají testům pro mladé filatelisty při Filatelistické olympiádě mládeže.

12. Poštovní sazby
Pro řadu filatelistů jsou leckdy zajímavé starší poštovní sazby. V této kapitole jsou nastíněny poštovní sazby u nás v letech 1918 až 2002. Celkem se jedná o 23 stránek s několika podkapitolami. Čerpáno je ze starší filatelistické literatury, z děl Ing. Tekeľa a MUDr. Horky a z "Přehledů dopravy pošty do zahraničí".

13. Rejstřík, závěr, prameny
V této závěrečné kapitole je mj. rejstřík umožňující rychlé přesuny do kapitol obsahujících příslušné heslo.

Pro provoz encyklopedie nepotřebujete žádný zvláštní program. Stačí mít na počítači internetový prohlížeč – optimalizován je pro Internet Explorer verze 4 a vyšší. Obsluha je stejně jednoduchá jako prohlížení internetových stránek.

DVD stojí pouhých 380,00 Kč. Již teď přemýšlíme o další aktualizaci titulu a doplnění, které vyjde příští rok. Ty co si DVD zakoupí nyní mají v budoucnu nárok na 50% slevu na UPDATE titul.

Zdeněk Jindra a Jaroslav Punčochář Vám přejí příjemnou zábavu.

Encyklopedii Filatelie v kostce na DVD zakoupíte zde


Autor: Zdeněk Jindra | 8. 8. 2007

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


Nabídka našeho eshopu

Albové listy A4 Československo (1945-1992), nezasklené, zvýhodněný komplet (742), 10x desky, 10x archivní box,

Československo 1945-92, zvýhodněný komplet-plná verze (742 listů) + 10 ks desek se zlatotiskem a archivními boxy (zaplatíte pouze 9 ks desek a archivních boxů a 1 desky a 1 arch.box získáváte zdarma)

  • Cena: 12143 Kč
Katalog poštovních známek World Philately 2022 a Encyklopedie filatelie na paměťové kartě

Katalog poštovních známek World Philately 2022 a Encyklopedie filatelie na paměťové kartě

  • Cena: 999 Kč