Edice POMfila a jeden rok práce

Rád bych v tomto příspěvku čtenářum předložil kompletní souhrn všeho, co edice POMfila za rok vydala.

Nejdříve ale trošku o tom, co to vlastně POMfila je. Název je složen z počátečných písmen slov pomůcky pro filatelisty. Tím je tedy jasné, oč se tato edice snaží. Vydávat co nejužitečnější pomůcky pro všechny z Vás, kterým se snažíme přinést s tímto projektem co nejvíce informací. Ve filatelii platí, že nabyté informace se vždy dají velmi zhodnotit a proto doufáme, že toto vítáte.

Edice POMfila má jako hlavní projekt multimediální katalog World Philately, který se připravuje již ve verzi 2004. První verze vyšla již v roce 2002. Druhá a o mnoho vylepšená verze vyšla v roce 2003 a stahnout si jí můžete zde. Obě vyšly zdarma jako ukázkové verze a obsahovaly katalog ČR. V přípravě je tedy WP 2004 a na obrázky můžete nahlédnout v tomto článku.

Dalším projektem edice POMfila je vydávání knížek. Tedy ne tištěných, ale elektronických. Vydáváme je ve formátu PDF a HTML. První knížka Nejvzácnější československé poštovní známky vyšla během roku 2003 (více zde) a přímo na Nový rok jako dáreček pro čtenáře další a to Dva tucty glos k dějinám filatelie, která vyšla jak v PDF tak i HTML. Více se dozvíte v tomto článku.

V rámci edice POMfila vyšel ještě specializovaný katalog Slovensko (1993-2003) a Specializovaný katalog Velké Británie (Machines stamps) plus některé drobnůstky, které si můžete stáhnout v rubrice Download.

Určitě se budeme snažit v dalším roce Vám přinášet co nejvíce takovýchto zajímavostí a věříme, že nám zůstanete věrni. Rád bych uvítal možnou diskusi na téma, co by Vám mohla edice POMfila přinést? Jaké téma ve filatelii Vás nejvíce zajímá? No prostě co nejvíce námětů.

Autor: Zdeněk Jindra | 7. 1. 2004

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223