Doprovodný program veletrhu Sběratel 2014

Datum vydání: 2. 9. 2014


Čtvrtek 4. 9.

11:00 - První den veletrhu zavítá na stánek České mincovny Helena Vondráčková – přijďte si pro medaili s jejím autogramem!
Zpěvačka Helena Vondráčková oslaví den před zahájením veletrhu 50 let svého působení na scéně populární hudby. Česká mincovna představí u této příležitosti na veletrhu Sběratel pamětní medaili s její podobiznou a limitovanou edici medailí vydaných společně s novým dvou CD Best of the Best. Stánek České mincovny (314).

11:00 - Křest první části nového katalogu zaměřeného na výplatní známky předběžných a souběžných Rakouských a Uherských vydání, známek Hradčan a jejich přetiskových emisí. Katalog je určen všem sběratelům Československých známek, zvláště ale specialistům zabývajících se sbíráním Hradčan. Nedílnou součástí je zvláštní tisk, který vychází z kresby E. Karla pro návrh dvoubarevného tisku. Katalog slavnostně pokřtí herec a sběratel Igor Bareš. Stánek Filatelie Klim, č. 211.

14:00 - Louis de Funès – křest dopisnice a příležitostného razítka za účasti fandů francouzského filmu z kapely Tata Bojs. Autogramiáda spisovatele Jiřího Žáka autora biografie slavného četníka ze Saint-Tropez a malíře Jan Webera tvůrce plakátu k filmu Četník a četnice spojená s pozvánkou na „Cirque Citroën“ v Galerii 35. Před stánkem České pošty.

15:00 - Česká pošta, společně s časopisem Filatelie slavnostně vyhlásí vítěze soutěže o „Nejkrásnější ruční příležitostné razítko roku 2013“. Před stánkem České pošty.

15:30 - Představení pamětní medaile České mincovny věnované přední postavě českého undergroundu Ivanu Martinovi Jirousovi nebo také MAGOROVI. Nová medaile přináší originální pohled na téma lidského bytí a zásadně se liší od těch běžně vydávaných. Přijďte se přesvědčit na vlastní oči na performance autora medaile, talentovaného absolventa jablonecké SUPŠ a VOŠ Josefa Frühaufa. Venkovní plocha před hlavním vchodem.

Od 13:00 hod. do 18:00 – konference TRADING EXPO & ALTERNATIVNÍ INVESTICE, hala 6 - podrobný program najdete na www.tradingexpo.cz.

Pátek 5. 9.

11:00 - Slavnostní představení pamětních mincí vydaných k 200. výročí narození světoznámého klenotníka Gustava Fabergé za účasti autora Asamata Baltaeva
(vítěze výtvarné soutěže na novou 5000 Kč České národní banky) a dalších hostů. Přijďte se podívat na minci, která je opět pojata jinak, než je běžně v našich končinách obvyklé! Foyer u výstavy Praga Piccola.

13:00 – Křest nového známkového aršíku „Ochrana přírody – Beskydy“ spojený s autogramiádou výtvarníků Libuše a Jaromíra Knotkových a rytce Martina Srba. Před stánkem České pošty.

13:30 - 14:30 - Pokud bude cesta volná, dorazí až z Vyššího Brodu v Jižních Čechách, kde sídlí pobočka Poštovního muzea, motocyklová pošta v podobě závodníka Petra Hošťálka, který na historickém motocyklu Ariel přiveze do Prahy zásilky, které mu svěřili zájemci o příležitostné razítko, jež se váže k této události. Foyer.

14:30 - Uvedení nových poštovních známek ze série „Česká auta II“ a autogramiáda jejich autora Maestro Václava Zapadlíka. Foyer.

15:00 – Slavnostní odhalení nové podoby portálu exponet.info, největší virtuální filatelistické výstavy na světě. Foyer.

15:15 – Otec Čtyřlístku z Třeskoprsk, malíř Jaroslav Němeček, uspořádá krátkou autogramiádu u příležitosti premiéry nové sady mincí s motivem hrdinů ze Čtyřlístku. Stánek firmy Numiscollect, hala 3.

Od 13:00 hod. do 18:00 – konference TRADING EXPO & ALTERNATIVNÍ INVESTICE, hala 6 - podrobný program najdete na www.tradingexpo.cz.

Sobota 6. 9.

12:00 - Setkání členů a fandů portálu www.postcrossing.com .
Přímo z veletrhu bude možné poslat speciální pohlednici s příležitostným razítkem, které oficiálně vydává Česká pošta. Hala 6.

13.30 – 16.00 - Setkání klubu sběratelů známek a celistvostí jednotlivých známkových území Geophila. Malý sál ve foyer.

13:00 – Křest příležitostného razítka s podobiznou britského herce Lewise Collinse, který ztvárnil postavu agenta Bodieho v  seriálu Profesionálové. Pro fandy Profesionálů bude k dispozici také pohlednice věnovaná agentům CI5 a k focení replika speciálně upraveného automobilu Ford Capri II, jež si zahrál v několika dílech. Foyer.

Vzhůru do oblak! Ze Sběratele rovnou na Den letiště Praha Letňany

V těsné blízkosti letňanského výstaviště, kde se koná veletrh Sběratel, proběhne v sobotu již pátý ročník Dne letiště Letňany. Lákadlem pro fanoušky nebudou jen české a československé stroje, ale třeba i replika německého Fockewulfu 190 nebo originální ruský Polikarpov Po 2 z druhé světové války. K vidění budou také akrobatické lety a seskoky padákem. Vstup je nejen pro návštěvníky veletrhu Sběratel zdarma.

Autor: Jindřich Jirásek

Vytištěno ze serveru https://www.infofila.cz