Dopisovatelský kroužek mladých filatelistů Svitavy - Chlebovice

Na dnešní situaci v mládežnické filatelii je to dost rarita, ale funguje už osmý rok!

"Slyšeli jsme o úspěších svitavských mladých filatelistů, které vedete, proto Vás prosíme o pomoc!" ,napsal mi v roce 1997 Jirka Strakoš z Chlebovic u Frýdku-Místku. "Je nás pět kamarádů, všichni sbíráme náměty a já i čisté známky České republiky. Sám sbírám zimní sporty, Jirka Pělucha letní sporty, Radek Skalička floru, Viktor Sára faunu, Vašek Pavelek kosmos".

Už mám dvoje plné desky dopisů a dopisnic od Jirky, který je mluvčík tohoto "kroužku", chlapcům posílám přebytky námětů a Jirkovi čtvrtletně novinky ČR, radím jim ve filatelistické teorii. Posílám jim celiny a celistvosti ke sbíraným námětům, různé zajímavosti. Jirka Strakoš se již naučil dávat čisté známky do hawidek, začal i sbírat známkové sešitky a letos i příležitostné Apostky a R nálepky na celistvostech.

Těch rad a námětových známek, které odešly do Chlebovic za těch 8 let, již byly na stovky! A pozor, chlapcům bylo v tom roce 1997 v průměru 13-14 let, takže jak počítám, letos jim už je všem kolem 20ti a přesto se sbíráním známek a ve filatelii pokračují, to je chvályhodné!

Zajímavostí je, že jsem se dosud se žádným z nich osobně nesetkal, vím, že ve Svitavách dva hoši byli loni na Evropském setkání ml. filatelistů SVITAVY 2003, ale pro mé organizační hemžení jsem s žádným nemluvil. Letos bych chtěl koncem roku do Chlebovic zajet, abychom si konečně s chlapci pohovořili.

Takže mám radost, že i touto formou mohu pomáhat rozvoji mládežnické filatelie nejen ve Svitavách!

Stanislav Sýkora - vedoucí KMF 55-54 Svitavy a 55-54A Chlebovice

Foto J. Strakoše a kroužku v přírodě.

Dopisovatelský kroužek mladých filatelistů Svitavy - Chlebovice


Dopisovatelský kroužek mladých filatelistů Svitavy - Chlebovice


Autor: Stanislav Sýkora | 6. 10. 2004

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223