Dopisnice k 60. výročí časopisu Filatelie

Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky vydá dne 6. ledna 2010 příležitostnou poštovní dopisnici 60. výročí časopisu Filatelie, s natištěnou známkou nominální hodnoty 10 Kč.

Na známce jsou vyobrazeny poštovní známky a filatelistické potřeby, které má ve svém šuplíku snad každý filatelista – lupa a pinzeta. V obrazové části dopisnice jsou přes sebe vyobrazeny historická záhlaví časopisu Filatelie, dále jsou uvedeny roky 1951 – 2010, tedy období, ve kterém časopis Filatelie vychází a nápis 60. výročí. Autorem výtavrné úpravy celé dopisnice je grafik Oldřich Pošmurný.

Prodejní cena příležitostné poštovní dopisnice je 15 Kč a platí od 6. ledna 2010 do odvolání.
Dopisnici vytiskla Poštovní tiskárna cenin Praha, a.s., barevným ofsetem. Pod logem České pošty je umístěn hologram, který slouží jako ochranný prvek.

Dopisnice k 60. výročí časopisu Filatelie

Časopis Filatelie je nejdéle vycházejícím českým odborným časopisem ve filatelistickém oboru. Jeho jubilejní číslo vyjde 10. ledna 2010. Po celou dobu časopis úzce spolupracoval s Českou poštou (dříve s Československou poštou) a to zejména při propagaci nových poštovních známek a celin. Dále časopis spolupracuje s Poštovním muzeem a Svazem českých filatelistů při pořádání výstav nebo při Dnech české filatelie. Svaz českých filatelistů byl také dlouholetým vydavatelem tohoto časopisu.

Zdroj: www.cpost.cz

Autor: Česká pošta | 30. 12. 2009

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223