Dětská pošta na výstavě Praga 2008

Datum vydání: 29. 3. 2008


Dětská pošta má u nás již významnou tradici. Poprvé se objevila na výstavě Praga 1998 a ihned to byl obrovský úspěch. Od té doby se podobná akce konala na mnoha dalších našich i mezistátních výstavách a vždy se těšila velké pozornosti malých i velkých sběratelů.

Také letošní Světová výstava Praga 2008 bude mít jako jednu z doprovodných akcí Dětskou poštu. Ta bude zřejmě umístěna v prvním patře pravého křídla výstaviště. O vybavení a provoz se budou starat Česká pošta a komise mládeže SČF.

Základem Dětské pošty bude jako obvykle poštovní přepážka, kterou zajistí Česká pošta. Návštěvníci tu budou mít k dispozici dětské dopisnice a známky a opravdové příležitostné poštovní razítko. Děti si tak budou moci samy orazítkovat a odeslat svoje pohledy nebo dopisy. Razítko „Dětská a mládežnická filatelie“ se tu bude používat po celou dobu výstavy.

V Dětské poště budou probíhat různé soutěže, budou tu k dispozici pomůcky pro kreslení, puzzle apod. A budou tu samozřejmě připraveny i různé drobné odměny. Členové komise mládeže se budou starat o provoz Dětské pošty a také tu budou poskytovat návštěvníkům informace o činnost KMF.

Výstava Praga 2008 bude určitě velkou přehlídkou filatelie. Třída mládeže tu tentokrát k vidění nebude, ale pro naše mladé filatelisty je připraven Salon mládeže, který představí nejlepší exponáty mladých filatelistů z České republiky.

Určitě si tedy naplánujte na polovinu září návštěvu Prahy.

Autor: Zdeněk Töpfer

Vytištěno ze serveru https://www.infofila.cz