Dětská pošta na výstavě Ostropa 2003

Dětská pošta má na našich výstavách známek již poměrně dlouhou tradici a vydobyla si důstojné místo mezi akcemi, které výstavy provázejí. Nejinak tomu bylo i v Jihlavě na výstavě Ostropa 2003.

V Jihlavském Domě kultury, kde výstava probíhala, byla Dětské poště vyhrazena pěkná prostorná místnost, jejíž jedinou nevýhodou bylo to, že byla poměrně daleko od vchodu do budovy a muselo se k ní projít přes další prostory zaplněné prodejci známek a dalšího filatelistického materiálu.

Česká pošta se na tuto akci jako obvykle dobře připravila. Místnost byla vybavena krásnými dobovými dřevěnými přepážkami, za nimiž usedli mladí pošťáci. Návštěvníci tu mohli získat originální dopisnici Dětské pošty se známkou a příležitostným razítkem. Česká pošta vyrobila pro tento účel i několik dalších drobných suvenýrů.

V místnosti Dětské pošty byly také naaranžovány návrhy známek ze soutěže, která probíhala na školách. Některé z dětských výtvorů ukazovaly skutečně bezmeznou fantazii. Pro menší děti tu byly připraveny omalovánky s náměty českých známek a množství papíru a barviček, takže do malování se mohl každý pustit hned na místě. Pro větší tu byly k dispozici dva počítače, o které byl stále zájem.

Dětská pošta obvykle patří k oblíbeným místům výstav a to jistě platí i o Jihlavě. I když tu možná byl menší zájem než na jiných výstavách, tradičně byl tento prostor oázou klidu.

Dětská pošta na výstavě Ostropa 2003


Autor: Zdeněk Töpfer | 1. 5. 2003

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář