Další zprávy z příprav veletrhu Sběratel - VII.

Doprovodné výstavy na veletrhu

Letošní mezinárodní veletrh Sběratel, který se koná v Praze od 16. do 18. září, bude doprovázet řada výstav. Například Milan Baše je autorem výstavy k výročí 650 let od korunovace českého krále Karla IV. na císaře římského. Na výstavě návštěvníci shlédnou medaile, mince, vyznamenání a grafické listy související s osobností Karla IV. Další výstavou z oboru numismatiky budou moderní a historizující ražby z díly medailéra Petra Souška. Již tradičně vystavuje na veletrhu ukázky ze své sbírky filatelista Ludvík Pytlíček. Tentokrát to budou rarity československých poštovních známek. Všem, jež zajímá tajuplná moc a krása drahých kamenů, je určena výstava, kterou připravil Karel Mařík pod názvem Proč jsou drahé kameny drahé.

Den WWF a OSN

Jak už jsme informovali, v sobotu 17.září se poprvé na veletrhu uskuteční Den WWF. K této události bude na stánku České pošty k dispozici příležitostné razítko a R-nálepka. Ve 14 hodin se uskuteční autogramiáda tvůrců českých známek Libuše a Jaromíra Knotkových a rytce známek Martina Srba. Všechen filatelistický materiál ke Dni WWF byl vytvořen právě zmíněnými umělci. V neděli 18. září bude na veletrhu již po osmé Den OSN, rovněž s příležitostným razítkem na České poště a s kašetem a zvláštní dopisnicí na stánku UNPA.

Další zprávy z příprav veletrhu Sběratel - VII.


Další zprávy z příprav veletrhu Sběratel - VII.


Další premiéroví vystavovatelé

Na veletrhu se letos poprvé představí mimo jiných i jedna z vedoucích světových velkoobchodních společností v oblasti moderních sběratelských mincí World Coin International z holandského Huizenu. V oboru minerálů přijede do Prahy poprvé firma Sibirskaya Beresta z Novosibirsku, která návštěvníkům nabídne tradiční sibiřské šperky v kombinaci březové kůry, stříbra a přírodních kamenů z Uralu.

Razítka a celiny k veletrhu

Některé poštovní správy, jež se zúčastní letošního ročníku Sběratele, připravily pro návštěvníky veletrhu příležitostná razítka či celiny.

Další zprávy z příprav veletrhu Sběratel - VII.

Další zprávy z příprav veletrhu Sběratel - VII.

Další zprávy z příprav veletrhu Sběratel - VII.

Další zprávy z příprav veletrhu Sběratel - VII.

Další zprávy z příprav veletrhu Sběratel - VII.

Další zprávy z příprav veletrhu Sběratel - VII.


Novinky České mincovny

Česká Mincovna je tradičním účastníkem veletrhu Sběratel. Jak nám sdělil ředitel mincovny Ing.Jan Vízek, pro tento ročník připravila dvě opravdové lahůdky. Návštěvníci si budou moci prohlédnout podobu zlaté i stříbrné medaile o váze 1 kg, které byly emitovány k prvnímu výročí vstupu ČR do EU a které jsou již beznadějně vyprodány. A na veletrhu také mincovna zahájí prodej sad českých oběžných mincí s ročníkem 2005 a rovněž sad rakouských euromincí s ročníkem 2005.

Čínská telefonní karta ke Sběrateli

K letošnímu veletrhu Sběratel vydala čínská telekomunikační firma China Satcom telefonní kartu v nákladu 400 kusů a v hodnotě 10 juanů. Karta bude sběratelům k dispozici na stánku pana Xu Wei.

Další zprávy z příprav veletrhu Sběratel - VII.Informace o veletrhu

Veletrh se tradičně koná v Průmyslovém paláci na Výstavišti v Praze 7 - Holešovicích na severním okraji centra hlavního města. Spojení tramvají či metrem trvá z úplného středu města deset minut. K výstavišti vede trasa metra C (stanice Nádraží Holešovice) a jezdí tramvaje 5, 12, 14, 15 a 17. Vstupné na veletrh: jednodenní vstupenka 60 Kč, zlevněná 20 Kč a permanentní na všechny tři dny 100 Kč. Vstupenka platí i na veletrh Antikvariát. Pro veřejnost jsou oba veletrhy otevřeny v pátek a v sobotu od 10 do 18 hodin, v neděli od 10 do 16 hodin. Zpozdilým návštěvníků doporučujeme využít HAPPY HOUR. V pátek a v sobotu od 16 hodin a v neděli od 14 hodin bude vstup na veletrh za jednotné vstupné 20 Kč. Ženy a mládež do 18 let mají na veletrh vstup zdarma. Pro malé návštěvníky bude opět připravena již osvědčená "přípravka budoucích sběratelů".

Autor: Jindřich Jirásek | 19. 8. 2005

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223