Další zprávy z příprav veletrhu Sběratel VI.

Německý BDB na Sběrateli

Spolkový svaz německých aukcionářů poštovních známek (BDB) se letos mezinárodního veletrhu Sběratel, který se koná v Praze od 16. do 18. září, poprvé zúčastní jako vystavovatel. BDB sdružuje na padesát nejvýznamnějších filatelistických aukčních firem, které zastupuje na veřejnosti. Ve svazu spojují členové svou odbornou způsobilost s vysokým standardem aukčního podnikání, které závazně upravuje kodex chování.

Filatelie Baru z Brna do Prahy

Poprvé se na veletrh do Prahy odhodlala Filatelie Baru, která má prodejny v Brně hned na dvou adresách. Na Sběrateli bude nabízet nejen poštovní známky, ale také mince, bankovky, vyznamenání a pohlednice. Na své si na veletrhu konečně přijdou sběratelé figurek z Kinder vejcí. Pan Baru totiž patří v tomto oboru k největším obchodníkům. Jeho expozici doplní i další sběratelské předměty jako například plakáty, grafika, emailové reklamní cedule, staré hračky a starožitnosti.

Bratři Kaouslidisové se vrací

Bratři Otari a Georgios Kaouslidisové z Řecka patří už na pražském veletrhu k tradičním vystavovatelům. Kdysi na Sběrateli začínali pouze s telefonními kartami, ale poté co si otevřeli v Soluni sběratelskou prodejnu, rozšířili svůj sortiment i na mince, bankovky, medaile a odbornou literaturu. To vše také v Praze letos nabídnou.

Dopisnice a razítka České pošty

K mezinárodnímu veletrhu Sběratel vydává Česká pošta dopisnici kategorie A, na níž je zobrazena pamětní medaile k letošnímu 650.výročí korunovace českého krále Karla IV. na římského císaře, který shodou okolností také zvítězil v televizní anketě o Nejlepšího Čecha. Na stánku České pošty bude po všechny dny sběratelům k dispozici příležitostné razítko a R-nálepka k veletrhu a v neděli 18. září příležitostné razítko ke Dni Organizace spojených národů.

Další zprávy z příprav veletrhu Sběratel VI.

Další zprávy z příprav veletrhu Sběratel VI.

Další zprávy z příprav veletrhu Sběratel VI.

Další zprávy z příprav veletrhu Sběratel VI.


Svaz českých filatelistů na veletrhu

Svaz českých vystavovatelů patří nejen k pravidelným vystavovatelům, ale kromě České pošty a České numismatické společnosti, také nad veletrhem přebírá již sedm let záštitu. Veletrhu využívá k setkáním se členy a se zahraničními partnery. Členové komise znalců také návštěvníkům poskytují bezplatnou poradenskou a znaleckou službu v oboru filatelie. SČF je zakládajícím členem Mezinárodní filatelistické organizace (FIP) a Federace evropských asociací (FEPA). Sdružuje na 500 klubů filatelistů, 150 kroužků mladých filatelistů a desítky specializovaných odborných společností, komisí a sekcí.

Autor: Jindřich Jirásek | 1. 7. 2005

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223